Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Klimatyzatory multi split do domu

Najnowsza klimatyzacja z rekuperacją

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na nasze zdrowie, ale i na naszą produktywność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, oznaczają bazę naszej wygody i pozytywnie wpływają na motywację i zdolność wykonywania zadań. By zagwarantować sobie przyjazne warunki o każdej porze roku z reguły decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej wyrównuje temperaturę w środku domu gwarantując nam chłód w czasie lata. Wadą takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie korzystnej temperatury w środku budynku latem, gdy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz domu, gwarantując chłód i cieplny komfort bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach zazwyczaj wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część odpowiada za chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja sprawdza się tylko podczas lata. Sporo klimatyzatorów może także ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście lokalnego ogrzewania oraz innych systemów grzewczych, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele czynników, a koszty chłodzenia i ogrzewania budynków wynikają ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, powietrze zimne należy rozgrzać, do czego przeznaczana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny wewnątrz budynku i dojście czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy występowanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok