Pianka poliuretanowa – nowa forma izolacji ciepła

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
7 października, 2016
Pompa ciepła Pompa grzewcza Pompy ciepła Toruń Pompa ciepła cena
Pompy ciepła – cena
13 listopada, 2016
Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych

Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych

Ocieplenie domu to tak naprawdę jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zdecydować jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu nie mieliśmy zbyt dużego wyboru co do rodzaju materiału izolacyjnego. W sklepach dostępne były jedynie takie materiały jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak z każdą następną fazą postępu badań nad nowoczesnymi sposobami izolacji budynków, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami innowacyjne. Producenci materiałów dociepleniowych oczekiwali produktu, który spełniałby wymagania zdrowotne (brak alergenów) i jakościowe (wysoka wydajność energetyczna). Ważny był również wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, ponieważ wcześniej stosowane surowce nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie podrażniały skórę i oczy (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach starań o wynalezienie nowoczesnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zauważono, że pianka PUR jest tworzywem wysoce funkcjonalnym, zapewniającym doskonałą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za szybkość krycia dowolnej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, jak i za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się przechodząc dalej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Istnieją dwa rodzaje pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki różni głównie konstrukcja, ale również sposób wykorzystania. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Wykorzystuje się je przy izolacji natryskowej, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie chłonie wilgoci i może być używana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa stosowana jest przeważnie w izolacji wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Struktura pianki, jak sama nazwa sugeruje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co doskonale przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest ekologiczna, dzięki użyciu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Największym problemem związanym z izolacją budynku jest powstawanie tak zwanych mostów termicznych. Zastosowanie pianki PUR całkowicie eliminuje ów problem, ponieważ surowiec dociera do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na miejscu budowy. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje o wiele mniej powierzchni niż tradycyjne materiały izolacyjne. Dodatkowo usztywnia konstrukcję obiektów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co zazwyczaj jest elementem kluczowym przy doborze metody docieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki PUR możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, a także ocieplenia kurników.

Korzyści stosowania pianki PUR

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla klasycznych sposobów izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej użyciu zmniejsza się powierzchnię nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla otoczenia i najlepsza dla osób cierpiących na alergie. Gwarantuje najlepszy stopień izolacji ciepła wewnątrz domów, ponieważ nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach od jej aplikacji. Nie dość, że gromadzi ciepło w pomieszczeniach w zimę, to jeszcze zabezpiecza przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr pochłaniania wody sprawia, że w materiale nie atakują grzyby, ani pleśń. Ostatni aspekt, o którym dobrze wspomnieć, to wygodna aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najwęższe przestrzenie bez jakiegokolwiek problemu. Jej konstrukcja umożliwia doskonałą przyczepność do wszelkiego typu podłoża.

Profesjonalne ocieplenie domu to gwarancja komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką PRO potwierdzają, że taka izolacja jest najbardziej efektywna i najprostsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo jednakowe, zatem przy wyborze metody ocieplenia budynku warto wspomnieć o rewolucyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja wydatków ale również czasu.

Jeśli Wasz wybór padnie na ocieplenie pianką, następnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat działa w branży technologii ociepleń nie tylko budynków mieszkalnych, ale także produkcyjnych. Produkuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od poliuretanu, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: pianka zamkniętokomórkowa.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok