Odmładzanie skóry twarzy redukowanie zmarszczek Toruń usuwanie wiotkiej skóry Toruń

Bezinwazyjny termolifting skóry
7 lutego, 2017
Kurs na bankowozy Kurs na kierowcę karetki pogotowia Kurs dla przewoźników pieniędzy
Pojazdy uprzywilejowane przepisy
13 lutego, 2017

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Co to jest pianka PUR otwartokomórkowa?

W branży budowlanej mamy szansę spotkać się z dwoma podtypami pianki poliuretanowej: z zamkniętymi komórkami oraz z niezasklepionymi komórkami. Piankę zamkniętokomórkową o gęstości prawie 40 kg/metr sześcienny korzysta się po pierwsze do ochraniania przed zimnem i izolowania dużych magazynów, wycieplenia pokryć dachowych i stropodachów, a także w trakcie robienia „chłodziarek”, a dokładniej izb chłodniczych do gromadzenia owoców oraz warzyw. Piankę PUR o wyższej gęstości (60kg/metr sześcienny) stosuje się do termoizolacji połaci dachowych, stropodachów, połaci dachowych horyzontalnych, fundamentów, podłóg (jeśli posiadamy ogrzewanie podłogowe) i do rozdzielania przestrzeni, w jakich stykamy się z wyższym naporem. Tymczasem piankę otwartokomórkową możemy zużytkować do ocieplenia poddaszy, pokryć, podłóg i ścianek działowych wewnątrz domu, hangarów dla szybowców bądź lokali gospodarczych.

Pianka z niezasklepionych komórek jest przygotowana z wyraźnych „otworów”, dzięki czemu potrafi „oddychać”, inaczej umożliwiać odpowiednią klimatyzację wnętrza i puszczać nadmiernie dużą ilość pary wodnej. Przeciwdziała tworzeniu się pleśni, z tego powodu doskonale nadaje się do wyciszania poddaszy. Ma nie tylko własności blokujące, odprowadzające parę wodną i tłumiące. Jest szczególnie lekka, w ogóle nie obciąża poważnie budowli oraz mocuje się ją przy wykorzystaniu hydrodynamicznego natrysku. Mamy możliwość zatem zabezpieczać nią pokrycia dachowe w jakimkolwiek potencjalnym kształcie – choćby te niesamowicie zagmatwane. Jakie posiada słabe strony? Tak naprawdę żadnych, o ile jakiś pseudoznawca jej nie użyje do ocieplania umocnień, do czego absolutnie się nie nadaje. Warto pamiętać, iż nie jest nieczuła na oddziaływanie ognia.

Pianka z zamkniętymi komórkami dostarcza najkorzystniejszą izolację i jest bardzo niepodatna na czynniki atmosferyczne. Stosuje się ją zwykle do uszczelniania piedestałów, podłóg z ocieplaniem podłogowym i do ocieplenia poddaszy. Posiada minimum 90% hermetycznych komórek, posiada olbrzymią konsystencję, nieznaczną drożność oraz niesłychanie dużą niepodatność na ściskanie. Doskonale sprawdzi się do izolowania struktur metalowych, rurociągów czy budynków inwentarskich.

Która pianka PUR będzie najlepsza?

Wszystko zależy od tego, który składnik biurowca będziemy izolować. Pianka otwartokomórkowa potrzebuje odrobinę mniej materiału, zaś co za tym idzie – jest wysoce ekonomiczna. Wskaźnik uszczelnienia jest nieco niższy, jednakże mimo to gwarantuje ciepło w domu i jest idealną barierą dla hałasu. Jeżeli chcemy ocieplić poddasze, to możemy się na nią zdecydować. Należy też wspomnieć, iż musimy wtedy zatroszczyć się o wymuszony obieg powietrza, żeby nigdy nie kondensowała się para wodna oraz nie powstała pleśń. Mówiąc w skrócie musimy kierować się wskazówką kompromisu między zapłatą, strefą, gdzie pianka będzie wykorzystana oraz oporem cieplnym. Na poddaszu pianka PUR musi mieć co najmniej 10 cm (zamkniętokomórkowa) bądź 20 cm (z oczkami), ażeby wykonywała swoje zadanie.

Pozytywne strony pianki otwartokomórkowej: niezwykle atrakcyjna izolacja w czasie zimy, świetne ochładzanie w słonecznych miesiącach, tłumienie hałasów, „oddychanie” zapobiegające gromadzeniu się oparów albo wilgoci, korzystna cena, oszczędność, skuteczność i bezpieczeństwo, certyfikaty oraz atesty.

Atuty pianki zamkniętokomórkowej: szczególnie doskonała niewrażliwość na niesprzyjające warunki pogodowe, nieobecność mostków termicznych (znakomita szczelność), materiał niewrażliwy na oddziaływanie ognia, właściwie nie obciążający konstrukcji, nieduży przelicznik przewodzenia energii cieplnej, funkcjonalna termoizolacja, duża hydroizolacja.

Pianka PUR – sprawdzi się w obszarze, w którym pozostałe metody nie odniosą skutku

Pokrycia dachowe, które posiadają wymyślne kształty, niezwykle ciężko jest wycieplić standardowymi metodami. Wyglądają one z pewnością uroczo, tymczasem dla obsługi budowlanej stanowią olbrzymie wyzwanie. Jeżeli postanawiamy izolację poddasza, powinniśmy w zastępstwie wełny mineralnej, postawić właśnie na piankę poliuretanową (bezwzględnie otwartokomórkową). To niesłychanie efektywna metoda uszczelniania przed niekorzystnymi warunkami i wyciszania przestrzeni o asymetrycznych kształtach, inaczej z klinami na płaszczyznach łączeń belek. Dach trzeba bezwarunkowo wcześniej wyremontować, by uszczelnianie pianką posiadało jakiś sens. Piankę powinniśmy aplikować prosto na blachę albo dachówkę. Część metalowa nie może posiadać korozji, a wszelkie dachówki muszą być pełne. Przeprowadzenie izolacji pianką PUR jest znacznie szybsze niżeli w przypadku innych materiałów, przykładowo wełny mineralnej. Wcale nie musimy obawiać się także momentalnej erozji, kurzenia, uwalniania oparów i bardzo wolnego suszenia. Mamy gwarancję, iż izolacja będzie niezawodna przez masę lat, zaś my zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Na co trzeba zwrócić uwagę? Każda firma, która wykonuje uszczelnianie pianką poliuretanową powinna w miejscu dokonywania usługi mieć wszystkie obligatoryjne papiery, m in. stosowne zaznaczenie produktu czy kartę techniczną towaru. Pracownicy muszą mieć ubraną odzież ochronną osłaniającą po pierwsze drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Ponadto muszą posiadać badania u specjalisty (i badania zezwalające na działanie na wysokości – jeżeli jest to wskazane) i potwierdzenie po ukończonym kursie z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Jeśli planujesz dowiedzieć się dużo więcej o piance poliuretanowej, wejdź w ów odsyłacz – ocieplenie poddasza Inowrocław

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok