Okna energooszczędne
15 września, 2020
Oprogramowanie enova365 -wdrożenia
15 września, 2020

Układanie kostki brukowej Toruń

Nawierzchnia na podjazd – która najlepsza?

Podstawą porządnego podjazdu pod dom jest solidne wykończenie, które sprawdzi się przez lata. Ciężar wywołany stałym użytkiem wymaga by nawierzchnia była trwała oraz nie zepsuła się zbyt prędko. By powstał trwały podjazd potrzeba nie tylko właściwego przystosowania to znaczy podbudowy, żeby uniknąć osuwania się, ale również najwyższej jakości tworzyw do stworzenia podjazdu. Pośród przeważnie wybieranej nawierzchni podjazdu sa te, stworzone z kamienia, kostki brukowej oraz z betonu dekoracyjnego. Jaka nawierzchnia na podjazd jest najlepsza? Wszystkie mają swoje zalety i wady, dlatego przed wyborem warto zorientować się w ich właściwościach.

Podjazd do garażu z kostki brukowej

Kostka brukowa to nadal jeden z popularniejszych oraz jednocześnie niekosztownych tworzyw, z jakich rozkładana jest nawierzchnia na podjazd. Popularność kostka brukowa osiągnęła nie tylko dzięki cenie, ale także dostępnością, wielobarwnością, a także wielokształtnością. Ze względu na te cechy możemy wykonać estetyczny podjazd, który stanie się tak samo funkcjonalny, jak i ładny. Dobranie formy zdecydowanie usprawnia rozłożenie kostki zgodnie z ukształtowaniem terenu. Natomiast szeroka dostępność we właściwie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż produktów do budowy sprawia, że nie trzeba martwić się dodatkowym zakupem lub dostawą, w momencie, gdyby zabrakło kostek. Cenę kostki brukowej również można dostosować do swoich możliwości finansowych biorąc pod uwagę znaczną ilość wzorów. Od strony technicznej kostka brukowa jest mocno odporna na warunki pogodowe, różnice temperatury oraz wysoki nacisk pojazdów, a do tego jest prosta w myciu.

Warto jednak pamiętać, że nawierzchnia z kostki brukowej ma także wady. Podstawową niekorzyść wynika z warunków atmosferycznych. Z uwagi na opady albo przesadne nasłonecznienie kostka brukowa może z upływem lat zmieniać kolor, przez co gubi swoją estetykę. Zdarz się tak, że niektóre rośliny jak porosty i chwasty przebijają się między szczelinami oraz wyrastają, niekorzystnie oddziałując na wygląd podjazdu z kostki brukowej, a usuwanie ich może zabierać sporo czasu. Co więcej, aby podjazd z kostki brukowej sprawdzał się musi być położony we właściwy sposób, co zwykle naraża nas na koszt zaangażowania do tego fachowców.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Przygotowanie podjazdu z kamienia przyciąga do siebie przede wszystkim trwałością. Raz wykonany podjazd z kamienia utrzyma się na miejscu przez bardzo dużo czasu. Co więcej zawdzięczając to zwyczajnym barwom kamienia, stworzony z niego podjazd uzyska swoistego wyglądu, który w interesujący sposób zaakcentuje wygląd ogrodu i samego domu. Z reguły podjazdy z kamienia są oceniane jako wyjątkowo eleganckie. Szczególnym elementem jest także naturalność kamienia. Dzięki swoim właściwościom doskonale przepuszcza wodę. W ten sposób osiągamy dodatkowy plus, tj. brak zbierającej się na powierzchni podjazdu wody.

Decydując się na podjazd z kamienia, lepiej wiedzieć, że znaczącą rolę utrzymuje tutaj ułożenie, żeby podjazd mógł być trwały oraz żeby pełnił swoje funkcje przez długi czas. Trzeba unikać zostawiania sporych dziur pomiędzy nimi, dlatego powinno się rozmieścić je jak najbliżej jeden obok drugiego, a szczeliny zasypać mieszanką piasku i cementu. Źle rozmieszczony kamień nie spełni swojej funkcji odprowadzania wody, co prowadzi do tworzenia się zastoin. Co więcej zwyczajna nierówność kamienia sprawia, że trudno utrzymać ich czystość podjazd z kamienia, a w zimie trudno się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Beton dekoracyjny powstaje dzięki odciskaniu (stemplowaniu) go przy pomocy specjalnych form lub stempli. W ten sposób możemy osiągnąć bardzo ładne kształty i wzory, a także specjalne faktury, które łatwo da się dopasować do wyglądu ogrodu czy domu. Stworzenie nawierzchni z betonu dekoracyjnego daje możliwość wykonania wyjątkowo ładnego podjazdu. Warto wspomnieć, że współczesne sposoby produkcji umożliwiają także nadaniu koloru betonu. Podstawową zaletą betonu dekoracyjnego jest jego solidność i odporność na ścieranie i warunki pogodowe. Łatwo utrzymać go w czystości, jednak w po zastosowaniu dekoracji, niezbędna będzie konserwacja, żeby beton nie tracił dobrego wyglądu.

Co wybrać – kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny?

Jak widać zarówno kostka brukowa, kamień i beton mają zalety i wady. Decydując o zakupie materiału powinniśmy kierować się przede wszystkim finkcjonalnością, wytrzymałością i estetyką. Patrząc na to, na na jaki z tych elementów patrzymy najmocniej, od tego powinniśmy uzależnić swój wybór. Utrzymanie czystości jest istotne, dlatego kamień może nie odpowiadać osobom, dla których istotna jest łatwość czyszczenia. Natomiast jeżeli skupiamy się na estetyce, beton dekoracyjny oraz kostka brukowa okażą się mniej zadowalającym wyborem. Aby nawierzchnia podjazdu prezentowała się wyśmienicie, trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, dlatego że bez niego żaden materiał nie sprawdzi się w 100 procentach.

ukladanie-kostki-torun.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok