Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
27 stycznia, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
30 stycznia, 2017

Wybieramy system grzewczy

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system grzewczy to fundament każdej inwestycji budowlanej. Przy jego zakupie możemy kierować względami dostępnego budżetu, rozmiarem powierzchni do ogrzania, użyteczności i niewątpliwie wydajności. Odpowiednio dopasowana instalacja centralnego ogrzewania, połączona z właściwą izolacją budynku wywiera wpływ na zredukowanie wydatków związanych z ogrzewaniem i między innymi likwidacją skutków przesadnej wilgoci. Obecnie producenci proponują nam wygodne rozwiązania w zakresie urządzeń centralnego ogrzewania. Częściowo zautomatyzowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły gazowe współgrają z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Są to mechanizmy osiągalne dla każdego z nas. Tymczasem są tak zróżnicowane, że zakup korzystnej instalacji nie jest często jednoznaczny. Pragniemy pokazać Ci najciekawsze systemy grzewcze. Jesteśmy pewni, że odkryjesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swojej rodziny.

Nim jednak przejdziemy do analizy poszczególnych systemów centralnego ogrzewania, pomyślmy nad tym co powinno się rozważyć przed zakupem stosownego urządzenia. W zasadzie mamy możliwość wymienić 3 fundamentalne elementy, które oddziałują na wybór systemu grzewczego. Głównie jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najczęstsze jest u nas ogrzewanie wodne. Kolejną sprawą jest dobór źródła energii. Najczęściej energia cieplna tworzona jest w wyniku spalania określonego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Kolejnym systemem jest odzyskiwanie ciepła z otoczenia, co umożliwiają energooszczędne pompy ciepła. Co więcej potrzebujemy się zastanowić nad tym, który wariant systemu grzewczego okaże się nas najbardziej odpowiedni – ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na postawienie kolejnego kroku, czyli zakupu określonego urządzenia do domowej ciepłowni.

Oszczędne kotły gazowe

Piec gazowy wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania w mieszkaniu. Jednakże dobrze jest uświadomić sobie, że do jego sprawnego działania konieczne jest doprowadzenie instalacji do sieci gazu ziemnego, bądź też założenie własnego składu z paliwem. Wiąże się to z kolejną inwestycją, która niewątpliwie zwróci się po jakimś terminie, aczkolwiek musimy liczyć się z tym, że będziemy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla poszczególnych osób, może być niewygodne.

Jednym z najchętniej kupowanych kotłów na gaz, jest kocioł firmy Buderus, który został zaopatrzony przez producenta w opcję dokładnego skonfigurowania temperatury i szybkiej przemiany ilości wykorzystywanego paliwa. Kotły gazowe Buderus mają, zależnie od typu otwartą lub zamkniętą komorę spalania. W pierwszym modelu oznacza to, że powietrze podawane jest z środowiska, a w drugim, że doręczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od zakupu danego modelu systemu, każdy kocioł gazowy ma wyjątkowy moduł ograniczający do zera możliwość przekręcenia ciągu spalin, jak i kompletnego wychłodzenia się ocieplanych mieszkań.

Oto najważniejsze zalety pieców gazowych:

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Warianty zróżnicowane pod kątem ocieplanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna budowa (kotły stojące lub wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek kwalifikuje się w ubiegłych latach do najchętniej używanych materiałów do ogrzewania. Jest stosunkowo tani i niezwykle efektywny. Kotły na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak sprawdzają się w domkach jednorodzinnych, a to ze względu na konieczność składowania opału. Rzadziej stosowane są zatem w budynkach wielorodzinnych, choć oczywiście taka alternatywa również występuje. Spójrzmy teraz na specyfikę tego typu instalacji grzewczej. Kotły na ekogroszek klasyfikowane są do kategorii kotłów stałopalnych, które od dawna obecne na rynku urządzeń grzewczych. Dzielą się na kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego odróżnia się jedynie trybem pracy, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być sterowane automatycznie. Powietrze przenika do wnętrza pieca poprzez zainstalowany wiatrak. Nadmieniona poprzednio firma Buderus, produkuje piece na ekogroszek z wyjątkowymi sensorami, które chronią przed pożarem.

Co do głównych zalet powinno się wyróżnić trzy:

  • Łatwa dostępność materiału opałowego
  • Niezwykle komfortowa, wręcz instynktowna obsługa
  • Właściwa regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W dbałości o kondycję natury, oraz finanse Odbiorców, zostały wyprodukowane pompy ciepła – urządzenia pozyskujące energię z środowiska. Pompy ciepła nie pobierają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, w zależności od wariantu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak inteligentne rozwiązanie pozwala jeszcze efektywniej zredukować koszty związane z ogrzewaniem. Działanie pompy ciepła można porównać do pracy lodówki, z tym że w odwrotnym kierunku. Uzyskane z otoczenia źródło energii skrapla się, a utworzona para zostaje sprężona, przez co wspiera obieg wody grzewczej. Typowy system, ale jak skuteczny.

Walory pompy ciepła są następujące:

  • Wyeksploatowanie powszechnie dostępnych źródeł do odebrania ciepła
  • Największa wydajność opałowa spośród dostępnych rozwiązań
  • Współpraca z każdym wariantem ogrzewania

Wypunktowaliśmy i opisaliśmy Wam najpowszechniejsze systemy grzewcze. Wszystkie wymienione instalacje występują w w ofercie tego oto producenta urządzeń grzewczych: pompy ciepła Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok