Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
24 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
26 marca, 2017

Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Oryginalne pomysły na ozdobienie mieszkania

Elementy dekoracyjne muszą być dostosowane do ogólnego stylu, w którym mieszkanie zostało stworzone. W sieci mamy możliwość znaleźć kilkanaście sklepików oferujących gliniane figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli lub różnokolorowe pudła do zachowywania drobiazgów. Jeśli jednak krótko mówiąc nie zamierzasz często sięgać do kieszeni, spróbuj stworzyć dekoracje we własnym zakresie, m in. z papieru, z ręczników papierowych bądź po prostu stwórz swój pierwszy rysunek.

„Szpulki” po ręcznikach papierowych mogą przedstawiać się na pierwszy rzut oka nijako – niewielkie, szare i są dobre tylko do pojemnika na śmieci. Możemy jednakże wyczarować z nich ciekawe prace na ścianę. Należy pociąć każdą rolkę (niewątpliwie uprzednio należy ich trochę nazbierać) i zamaskować warstwą farby w aerozolu (opcjonalnie farbą oraz brokatem). Później trzeba wymyślić jakiś fajny kształt, konstrukcję, w której poszczególne elementy będą przylepiane na ścianę i voila! Nietypowym projektem – na święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne – jest sporządzenie wiszących ozdób z takich rolek. Odcięte fragmenty należy ze sobą złączyć, a przez jedną spośród nich pociągnąć nitkę albo sznur. Opisanych motywów dekoracyjnych można zawiesić kilka, by efekt był jeszcze lepszy.

Ostatnio popularne są abażury wyprodukowane z papieru, bowiem dzięki nim malutkie i duże lampy prezentują się rzeczywiście fantastycznie. Można wyciąć piórka bądź dowolne inne wzory w niestandardowych wielkościach oraz z nich skonstruować ozdobę. Kolejnym pomysłem jest zanotowanie na piaskowym papierze (porównywalnym do starego) wierszyka (lub skopiowanie fragmentu ukochanego utworu w formie prozy), a zaraz potem okrycie nim lampki nocnej.

Nogi drewniane, balustrady, tralki…

Jeżeli zależy Ci na udekorowaniu domu w efektowny sposób, możesz zaczerpnąć z pomysłów producentów mebli, np. producenta nóg drewnianych. W asortymencie można znaleźć elegancko dekorowane nogi do szafek, balustrady i podłokietniki. Konstruowane są z najznakomitszej jakości półproduktów – przypuszczalnie brzmi to niby frazes handlowy – lecz jest tak w rzeczy samej. Owym środkiem jest najzwyczajniej w świecie znakomitej jakości drewno, np. brzozowe bądź sosnowe. Sprzęty dzięki precyzyjnie zdobionym nóżkom nadają mieszkaniom unikatowy charakter. Drewno jest najmocniejszym półproduktem, z którego od wieków wytwarza się meble. Zaś dzięki dobrej pielęgnacji można się nimi cieszyć przez kilkanaście lat.

Wyposażenie wykonane z drewna możesz oczywiście zainstalować samodzielnie. Krótko mówiąc nie musisz mieć specjalnej wiedzy, oprzyrządowania albo „drugiej pary rąk”. Zatem w przypadku kiedy nabędziesz tralki bogato zdobione, w sumie nie musisz kłopotać się, iż nie będą pasowały. Producenci nóżek drewnianych potrafią wyprodukować nóżki drewniane i pozostałe części na zamówienie w dowolnej ilości. Innymi słowy, że masz możliwość zamówić poręcze, które będą przystosowane do pozostałych elementów wystroju. Nie mniej znaczące jest tutaj to, czego Ty oczekujesz, jakie wzory są w Twoim guście oraz jaki ma być rezultat. Trzeba obowiązkowo podyskutować z wytwórcą elementów dodatkowych do mebli albo z stylistą wnętrz, jeśli nie wiesz całkowicie co wybrać.

Tralki – zabezpieczanie schodów i balkonów

Tralki to inaczej profesjonalne barierki, jakie umieszcza się na balkonach, po stronie zewnętrznej schodów oraz oknach. Przeważnie parę tralek jest zespolonych z poręczą. Ich fundamentalną funkcją jest chronienie miejsc, z których można spaść. Powyższe barierki posiadają różne formy, jednakże bardzo często stosuje się barierki z prętami (zatem oczywiście tralkami), barierki szklane i barierki ze stalowymi linami. Barierki z tralkami chętnie instaluje się w domach jednorodzinnych i wnętrzach dwupoziomowych, gdzie ubezpieczają schody i balkony. Warto wspomnieć, że balustrady mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkim współlokatorom (również dzieciom), więc powinny być zgodne z przepisami.

Jednocześnie są ważnym komponentem ozdobnym, który potrafi odróżniać się z otoczenia kolorem, dbałością o szczegóły oraz wielkością. Tralki, poręcze oraz kolejne akcesoria możesz wykonać u dobrego rzemieślnika, jednakże musisz przygotować się na dobrą cenę. Ręcznie produkowane przedmioty są wyjątkowe – z całą pewnością nigdzie wspomnianych nie wynajdziesz. Osoby spędzające czas w Twoim domu z całą pewnością to zauważą.

Ogólnie rzecz ujmując można wyróżnić wiele rodzajów balustrad (wyróżniają się z uwagi na strukturę):

Balustrady ażurowe – w jakich zamontowane są tralki.

Balustrady pełne – są najbezpieczniejsze. Zwykle wykonane z mocnych materiałów, np. betonu bądź pustaków.

Balustrady kurtynowe – są wytwarzane z całych modułów, które w następnej kolejności mocowane są do nadrzędnej części, przykładowo ze szkła.

Obniżenia, których wielkość przekracza pół metra, powinny mieć ochronę w formie balustrady (albo o analogicznej konstrukcji) od strony otwartej. Wysokość „przegrody” w przypadku domów jednorodzinnych nie powinna być mniejsza niżeli 90 cm.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij w link po prawej stronie – Nogi drewniane producent

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok