Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Optymalizacja witryn
17 września, 2020
Lampa Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wyliczyć dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym oprócz tego, że zdobywa się styczność z wykształconym księgowym, to także wysokiej jakości obsługę. Choć przede wszystkim biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald albo kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a na dodatek przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się zmienia, dlatego nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują stałą aktualizację swojej wiedzy. Czujna obserwacja i szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały odpowiednią strukturę, konieczne informacje i zachowają wymagany porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najlepszy system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, aby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w biznesie. Ponadto klienci biura rachunkowego przeważnie mogą liczyć na komplet informacji, a także pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze działa w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach i możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność i łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie finansowe operacje działalności gospodarczej wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, z uwagi na to są ważnym elementem pracy księgowej. Wśród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze albo korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, aby dokumenty przychodziły bez braków i miały odpowiednią strukturę i wszystkie niezbędne informacje. Istotne, aby klient udostępniał dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim czasie.

Technika przekazywania dowodów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego działania. W niektórych miejscach konieczne jest dostarczanie dokumentów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy przekazywać prosto do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe zapewnia ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna księgowość

Współczesne biura rachunkowe z reguły korzystają ze specjalnych programów e-księgowych. Ich główną zaletą jest elektroniczny wgląd do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna e-księgowość pozwala na dodawanie wszelkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy zbierane są na absolutnie chronionych serwerach. Oprócz tego te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a także usprawniają kontakt między księgową, a klientem. Dodatkowo programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły proponują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie techniczne. Takiego typu programy są ciągle aktualizowane, aby były zgrane z przepisami i gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Obok tego większość biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Oprócz fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie istotnym plusem jest także zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za zmianami w przepisach ani  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok