Pilnie kupię zadłużoną spółkę – ważne informacje

Depilacja laserowa Włocławek Laseroterapia dla mężczyzn w Grudziądzu Usuwania owłosienia na całe życie
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia
3 marca, 2017
Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Kostka brukowa – układanie, producenci, charakterystyka
14 marca, 2017

Pilnie kupię zadłużoną spółkę – ważne informacje

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

Na wielu stronach internetowych w ostatnim czasie pojawia się szczególnie dużo ogłoszeń o zakupie oraz zbyciu spółek. Takie informacje rozpowszechniają nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym właściwie, ale też osoby prywatne. „Niezwłocznie przekażę spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Natychmiast kupię zadłużoną spółkę” – to raptem niektóre tytuły ogłoszeń. Niejednokrotnie ich prezesi zamierzają odsprzedać te, które posiadają spore długi, bowiem wcale nie są w stanie ich pokryć. O przejmowaniu spółek mamy możliwość znaleźć bardzo dużo specjalistycznych artykułów, aczkolwiek nie wszystkie ujęte w nich nowości są prawdziwe. Kilka spośród nich prezentuje nabywających spółki jako naciągaczy, kapitalistów, którzy wzbogacają się na cudzym nieszczęściu. Zaufane firmy tracą w wyniku takich działań Odbiorców. Jak jest naprawdę?

W przypadku kiedy chcesz zbyć spółkę, to podstawowym krokiem powinno być uważne ocenienie firmy, której masz zamiar to zlecić. W pierwszej kolejności można polegać na tej, która funkcjonuje na rynku co najmniej kilka lat. Innymi słowy, że jej pracownicy posiadają konkretne umiejętności oraz nie powstała ona wyłącznie na chwilę. Istotne jest również specjalistyczne podejście do Interesanta, i tym samym forma kontaktu z nim, np. rozmowy telefoniczne, a w następnej kolejności spotkanie w biurze. Dużym walorem firmy zajmującej się zakupem zadłużonych organizacji jest całościowe rozwikłanie problemu – doradztwo prawne albo pomoc z obszaru księgowości.

Jak wygląda zbycie 100% udziałów?

Jest to zwyczajnie sprzedaż spółki, która dochodzi do skutku w asyście adwokata Wybrana firma razem z z obecnymi partnerami zawiera pisemną umowę, na jakiej muszą zaistnieć podpisy wszystkich obecnych. Musisz zatem mieć ze sobą konieczne dokumenty, przykładowo: dokument tożsamości, informacje mówiące o stanie spółki (nazwa, miejsce siedziby) oraz obecnego zadłużenia.

Odsprzedaży, jak również wykupu spółki, mamy szansę dokonać chociażby w niecały jeden dzień! Wystarczy umówić się z wybraną firmą oraz wprowadzić w wiadomości elektronicznej „sprzedam zadłużoną spółkę”. Przeważająca część nabywców natychmiast reaguje na zgłoszenie. Ogólnie rzecz ujmując nie musisz niepokoić się o wierzycieli, którzy oczekują na pokrycie długów, jak i o opinię. Zbycie spółki daje możliwość uwolnienia się z takich problemów. Firmy zajmujące się tym na co dzień załatwiają wszelkie formalności.

Zyski ze sprzedaży zadłużonej spółki:

Szybka, wręcz błyskawiczna transakcja. Możesz pozbyć się problemu od zaraz. Po zatwierdzeniu sprzedaży w ogóle nie musisz już reprezentować spółki, parafować deklaracji w jej imieniu czy podejmować nowych aktywności.

Oszczędność czasu i nerwów. Wyłoniona firma sporządzi umowę zbycia, zaprosi na konsultacje notariusza i zajmie się resztą spraw połączonych z transakcją.

Nie musisz denerwować się, że zrobisz błąd! W przypadku kiedy nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, żeby samodzielnie uporać się z kłopotem – zaufaj zawodowcom.

Więcej opcji! Bo oprócz skupu spółek z długami wspomniane przedsiębiorstwa zajmują się obsługą księgową, konsultingiem podatkowym, obsługą prawną, przekształcaniem spółek, sprzedażą gotowych spółek oraz wieloma innymi czynnościami.

A jak wygląda zakup gotowej spółki?

Zakupienie przygotowanej spółki pozwala ominąć pracochłonne i męczące czynności rejestracyjne, inaczej zdobycie numeru NIP, wpisu na potrzeby KRS lub numeru PKD. Czysta spółka nie może posiadać żadnej historii, pracowników bądź zobowiązań. Koszt zakupu „dobrej” spółki przeważnie jest znacznie niższy niżeli zachodzi to w przypadku wykonywania tego w pojedynkę. Ceny mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na przykład spółka komandytowa w niektórych przypadkach może kosztować blisko 4.000 zł, zaś zarejestrowana do VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – blisko 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która ma autoryzację na spedycję. Trzeba liczyć się z kosztem gdzieś 15.000 zł.

Popularne ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, iż wspólnicy krótko mówiąc nie odpowiadają za zadłużenia nabytej spółki. W przypadku upadku mogą zaprzepaścić wyłącznie wniesiony wkład. Zalicza się to jako kapitał zakładowy oraz może być oczywiście przetwarzany w trakcie wzrostu firmy. Trzeba także wiedzieć, że wieloosobowe spółki absolutnie nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Zainicjowanie procesu rozwiązującego spółkę łączy się z dużymi kosztami, m in. z wypłatami na syndyka oraz wyceną majątku. Każdy pożyczkodawca w przypadku niezaspokojenia potrzeb jest w stanie wytoczyć postępowanie przeciwko wszystkim członkom zarządu, a również dochodzić własnych praw na drodze cywilnoprawnej. W rezultacie można latami oczekiwać aż komornik zrealizuje wszystkie konieczne czynności. Samo przedstawienie wniosku nie powoduje, iż nie trzeba regulować długów.

By sąd mógł ogłosić likwidację spółki, musi posiadać ona pewny majątek. W każdym innym przypadku – wniosek zostanie oddalony. Sąd zwyczajnie nie może zrealizować postępowania, żeby zaspokoić wymagania kredytorów.

Czy ten tekst Cię zaciekawił? Tematyka zakupu oraz sprzedaży spółek jest wyjątkowo obfita. Jeżeli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to wejdź w odnośnik oraz zaznajom się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok