Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom

Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy a tradycyjny
21 grudnia, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie
13 stycznia, 2018

Dzisiejsze dni to ciągły rozkwit cywilizacji konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, nieprzerwanie szukają kolejnych rozwiązań i łakną mieć więcej i więcej. Niewiele wskazuje na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Zakupywanie wytwornych produktów to jedno, lecz bierzemy pod uwagę jeszcze detergenty, jedzenie – po prostu to, co jest nam niezbędne do życia. Lwia część ludzi sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i w wyniku tego, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może stać się sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Każdy z nas łatwy wyliczy sporo przykładowych osób, nie mających chwili wytchnienia. Robią zakupy w hipermarkecie co 14 dni, żeby odjąć sobie bezustannego wyłażenia po niezbędne towary. Teraz niektóre sklepy poszły jeszcze dalej i gwarantują takim osobom dostarczenie towarów do domu.

Przeanalizowana już kwestia tyczy się po pierwsze ludzi zajętych, przebywających latami w biurze. Robi im się źle, kiedy należy udać się na świąteczny shoping. Pracoholicy skwapliwie wykorzystują wtedy sklep internetowy oraz masowo kupują prezenty dla bliskich. Tym samym – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

Wiemy zatem jaki najważniejszy powód utworzenia sklepu online, obecnie musimy pomyśleć jak on ma się prezentować. Nie ma sensu mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma Wam dać wymierne profity, wówczas startujemy od tzw. analizy SWOT. Rozpatrzenie silnych i słabych stron, widoków i niebezpieczeństw to totalna podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego sklepu internetowego, jak również rywalizujących podmiotów. Należy dowiedzieć się jakie liczby produkują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

W tym momencie koniecznie będzie wybranie grupy docelowej. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Założony przez Was sklep internetowy może być dostosowany do Klienta ogólnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii produktów, ale też np. przekonywać do sklepu internetowego w głównej mierze kobiety, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Rzetelnie przeanalizujcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Jest taka możliwość, że trzeba będzie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Należy pamiętać, że założenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, bezwzględnie trzeba zarejestrować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś w zasadzie tylko zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Bardzo ważna składowa związana jest z produktami. Kiedy już podejmiemy decyzję czy nastawiamy się na coś specjalistycznego, z mniej popularnej branży, czy też produkty uniwersalne, wyrabiane na szeroką skalę, możemy się skupić na odpowiednim wyborze dostawcy. Rzetelność, punktualność i bycie godnym zaufania, to powinna być podstawa, na jaką trzeba zwrócić uwagę. Jest oczywistym, że czynnikiem kluczowym jest również stosunek jakości do ceny. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Załatwiłeś dystrybutora? W kolejnym kroku należy zadbać o opisy oferowanych przedmiotów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Wkraczamy w tej chwili w sferę pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeżeli pragniemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, wówczas należy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – przystępne dla Klientów, lecz oprócz tego – zoptymalizowane pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – nasza wyrocznia zakwalifikuje nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie wysokiej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – przyszła kolej na udostępnienie określonych systemów płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno trzeba także dać Klientom zapłacenie przy odbiorze i z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Pomysł jest, konkurencja została zadbana, mamy naszkicowany plan działania i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Niektórym wystarczy nawet bezpłatny software, lecz w przypadku rozległej wizji lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena niekiedy jest dawana wraz z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – wtenczas będzie trzeba takową zakupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W temacie hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie polecamy używania darmowych hostingów – niosą za sobą one zdecydowanie za dużo barier, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok