Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technik i technologii używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia i korygują kształt zębów, a także wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Do niedawna na ostateczny efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest całkiem wygodny i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować moc światła i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić także przy użyciu koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się od razu na zęby. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok