Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020

Lampa Beyond

W jaki sposób wybielać zęby, żeby wypracować pożądany efekt?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi sposobami od dentysty jest uważane za jeden z najbardziej efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę techniki, da się w krótkim czasie przywrócić biel zębów lepszą o parę tonów. Zwykle wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających z np. barwiącej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do zazwyczaj wymienianych należą soki, kawa czy różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było niwelowanie skutków przyjmowania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielające u dentysty, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najsilniejsze, fachowe przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich przygotowanymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania zapewnia świetne efekty już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, gwarantująca zadowalające oraz trwałe skutki już po pierwszym zabiegu naświetlania. Dodatkowo taka metoda eliminuje do 96% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz pomniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najsilniej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, obracającym się o 360°, przez co może być dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Poza tym również moc lampy może być dopasowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania

Wiele osób marzy o cudownym oraz całkowicie białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie znane są różne sposoby wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są wszelkie wybielające pasty . Całkiem efektywnie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie uszkadzają szkliwa. Tak samo popularne są paski, lakiery oraz wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Są one dostępne np. w aptece, jednak zwykle to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie w obszarze między nimi.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niezłym sposobem wybielania zębów jest fachowe usunięcie płytki nazębnej w klinice dentystycznej na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym w klinice dentystycznej są też specjalne nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są na wymiar dostosowywane do pacjenta na podstawie odcisku jego zębów. Pacjent sam zakłada nakładki w domu oraz nosi je zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, by wybielanie było efektywne oraz w pełni bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Jak teraz mamy świadomość, że wszystkie babcine sposoby, chociaż teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Dentysta dzięki swojej wiedzy pomoże sprawdzić, jaka metoda wśród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Oprócz tego oceni zdrowie zębów oraz podpowie, czy przed wybielaniem konieczne jest leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , należy zatroszczyć się, żeby kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej kupić w sprawdzonych punktach albo z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na fachowe wybielanie w klinice dentystycznej. Dzięki temu mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż widoczne będą skutki wybielania ?

Warto wspomnieć, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki rezultat, jednak trzeba pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj po zabiegu wybielania należy też przenieść się na białą dietę, by nie zepsuć świeżo zdobytego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień powstałych w wyniku diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, a one czasem nie są do końca białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę na przykład na skutek używanych leków albo w przypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie uzyskamy pożądanej bieli preparatami wybielającymi zęby z drogerii, ani profesjonalnym wybielaniem w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie działa? Wtedy decydujemy się inne estetyczne zabiegi znane u stomatologa. Skutecznym sposobem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają dużo zalet. Obok tego, że możemy wybrać ich barwę według potrzeb pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Z uwagi na to warto przed wybielaniem skontaktować się ze stomatologiem, żeby sprawdził, jaka metoda będzie dla nas najwłaściwsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok