Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem ilość elastyny i kolagenu w skórze znacznie obniża się, co powoduje, że robi się ona obwisła i ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chciałyby zachować młodość , mogą decydować się na zabiegi, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak same działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Ponadto, nowe metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, ale są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie opiera się na energii ultradźwięków, które są przekazywane przez specjalne urządzenie i przenikają w głąb skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technologia HIFU może być również wykorzystywana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry i modeluje owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po pierwszym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest wspaniałą metodą usuwania cellulitu, blizn i rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych substancji czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą zapadniętą skórę i modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny i nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co daje pożądane i trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się 17 miesięcy. Co ważne może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: policzki, czoło, linia brwi, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może być zbyt ciężka, aby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zazwyczaj są długie na około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technika laserowa jest stale dopracowywana, jest bardziej dokładna i znacznie mniej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu zwiększenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, by uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak dużą powierzchnię twarzy oraz szyi ma poprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok