Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Współczesna medycyna estetyczna proponuje szeroki zestaw zabiegów, które trwale poprawią urodę, bez konieczności stosowania surowych diet lub ćwiczeń, dodatkowo znaczna część z nich przeprowadzana jest bez stosowania skalpela oraz nie zobowiązuje do specjalnych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej używają co raz to nowszych technologii, które formują sylwetkę, poprawiają stan skóry, usuwają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego powodu, że razem z rozwojem technologii stają się co raz mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie wymagają przewlekłego okresu rekonwalescencji; bardziej dostępne – koszty zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi medycyny estetycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI POPRAWIAJĄCE URODĘ

Laser

Współcześnie lasery mają wielkie zastosowanie w medycynie estetycznej. Przeprowadzane nad nimi badania i wykorzystujące je w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry i figurą ciała. Do najczęściej spotykanych funkcji laserów w sferze poprawy urody należą zabiegi odmładzające, usuwające ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a nawet rozstępy lub blizny. Laser stosowany jest też w walce z nadmiernym tłuszczem ( lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od lat, to ciągle odnajduje co raz to nowocześniejsze przeznaczenie. Poza eliminowaniem zmarszczek i zmniejszaniem nadpotliwości co raz powszechniej używany jest również w leczeniu bruksizmu i migren, a także poprawie wyglądu bez potrzeby poddawania się chirurgii plastycznej, chociaż przez uniesienie czubka nosa albo zmniejszenie poziomej zmarszczki pomiędzy brodą a ustami. Często także botox łączy się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W odróżnieniu od liftingu, nici liftingujące to stosunkowa nowość, która jest znacznie mniej inwazyjna, a daje porównywalne rezultaty. Nici liftingujące są umieszczane pod skórą bezpośrednio, a ich celem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Wpływa to stymulująco na produkcję kolagenu, co równocześnie regeneruje, wzmacnia oraz podnosi skórę. W trakcie 12-18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego względu dają lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się także o to, by w ofertach były też zabiegi, które likwidują nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki nowoczesnym technologiom można szybko i z reguły bez bólu usunąć tłuszcz z takich miejsc, jak brzuch, pośladki, uda albo ramiona. W zależności od techniki, może wystarczyć nawet pojedyncza wizyta w klinice kosmetologicznej albo nieduża seria skutecznych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że nadmierny tłuszcz jest usuwany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są endermologia, kriolipoliza lub np. liposukcja laserowa. Niestety te metody, chociaż likwidują nawet 40% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a zaledwie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest indywidualny surowiec pacjenta, pobierany z krwi albo tłuszczu. Zazwyczaj ma to na celu odmłodzenie oraz regenerację komórek. Najbardziej popularne w tym dziale jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wtłacza się pod skórę poprzez kilkukrotne nakłucia zwykle w okolicach twarzy, dekoltu, szyi albo na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko poprawiają wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki lub usuwają inne niedoskonałości, ale także mogą regenerować oraz odtwarzać zużyte tkanki, co jest używane także w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej naczelnym zadaniem jest odnowienie oraz nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia przy użyciu igieł kwasu hialuronowego oraz witamin, aminokwasów i wyciągów roślinnych w specjalistycznych mieszankach, które mają niezwykle korzystny wpływ na kondycję skóry. W ten sposób można również przyjmować preparaty wspomagające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia i jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz częściej gabinety medycyny estetycznej promuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale całą gamę usług, jakie promują zdrowy tryb życia. W skład tego wchodzą zabiegi, konsultacje, a także badania konieczne do utrzymania zdrowia organizmu. Z reguły są to też fachowe porady na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji lub sposobów na relaks. Wszystko ze względu na to, że zadbana skóra wolniej się starzeje, jest bardziej podatna na działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są zdecydowanie skuteczniejsze.

Medycyna Estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok