Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość poznania efektu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z kością, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w klinice dentystycznej jest bardzo komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować siłę lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć również przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami da się zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok