Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Stomatologia Toruń

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto dbać o wygląd swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Duże ilości kawy, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i pozwala nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna proponuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, stomatolog wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta sporządza najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie dentysta wie, które fragmenty szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Ich koszt to od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Zaawansowany poziom technologii stomatologii estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Każdy z nas chce o idealnie białych zębach. Istnieje kilka sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najpopularniejsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologicznych razem z instrukcją użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok