Kurs jazdy defensywnej – idealny pomysł na prezent

Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
30 stycznia, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Atrakcyjne strony www
31 stycznia, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Jako kierowca myślisz na pewno jak usprawnić swoje umiejętności na drodze. Oczywiście najważniejsza jest praktyka. Bez poznania określonych zachowań w ruchu drogowym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa umiejętność jazdy rozpoczyna się wtedy, gdy masz świadomość ryzyka i umiesz kierować nie tylko autem, lecz również swoją wyobraźnią. Dokładnie wiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zaznajomić się z różnorodnymi sytuacjami w trasie. I właśnie dlatego, jako kompetentny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego celem jest rozwijanie odpowiednich przyzwyczajeń w różnych okolicznościach na drodze. Zaczynając od nieodpowiednich warunków atmosferycznych, przebrniesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej przewidywalną sytuację drogową i uświadomisz sobie na czym polega zdecydowana i bezkolizyjna jazda samochodem.

Kto może wziąć udział w kursie jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla tych z Was, którzy mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilkunastu lat. W początkowym założeniu zamiarem kursu, jest uformowanie u kierowców stosownych reakcji wobec niebezpieczeństw, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Co więcej zamiarem szkolenia jest nauka ekonomicznej eksploatacji pojazdów, która wpływa na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z członków ruchu drogowego, jak i na podniesienie wydajności naszego samochodu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika jazdy bazuje na kilku założeniach. Głównie łączy się ona z odpowiednim przygotowaniem pojazdu przed jego użytkowaniem, jak i z dostarczeniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas kursu przybliżymy Wam podstawowe czynności dotyczące eksploatacji samochodów. Zaprezentujemy jak sprawdzać poziom płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość fotela do naszych rozmiarów, by polepszyć widzialność jezdni. Jazda defensywna to także zdolność dopasowania prędkości i charakteru jazdy do poszczególnych warunków pogodowych i stanu powierzchni drogi. Objaśnimy Wam jak stosować nowoczesne technologie hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Państwa rozszyfrowywania zachowania pozostałych uczestników drogi, w taki sposób by jak najszybciej odpowiadać na niebezpieczeństwa. Bardzo istotnym momentem kursu jest wdrożenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Pokażemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak pobudzać pozostałych uczestników ruchu do pozytywnych zachowań w trakcie jazdy.

Trzy fazy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech etapów. Na samym wstępie każdy kierowca będzie partycypował w zajęciach praktycznych z zastosowaniem symulatora auta osobowego, pojazdu towarowego, jak i autokaru, zależnie od charakteru kursu. Prowadzącemu pojazd będzie towarzyszył doświadczony trener, który na tym etapie zajmuje się wyłącznie analizą trybu jazdy i krytyką reakcji na bodźce z zewnątrz. W trakcie prowadzenia samochodu, uczestnik kursu będzie miał sposobność wypróbowania własnych predyspozycji w warunkach specjalnych. Program lekcji zakłada występowanie przeróżnych, trudnych do przewidzenia zdarzeń ulicznych takich jak oblodzona powierzchnia, poprzeczny wiatr, obniżenie warunków widoczności przez mgłę i ostre światło, chwiejny ładunek, wkroczenie pieszego na jezdnię, oraz wiele innych okoliczności.

Kolejnym odcinkiem szkolenia są lekcje z teorii podczas których uczestnicy kursu zaznajomią się z obserwacją trybu jazdy i z nagminnie popełnianymi zaniedbaniami, które sa w stanie wywołać wypadek. w trasie. W trakcie lekcji zostaną im wyjaśnione zasady bezpiecznego kierowania autem po drodze i reguły pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji sanitarnej. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zobaczyć techniczne predyspozycje wyeksploatowania swojego pojazdu, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, jak i zostaną im zaprezentowane przypadki różnych zdarzeń drogowych, razem z z obszernym omówieniem czynników. Dodatkowo trenerzy udowodnią jak normy jazdy defensywnej oddziałują na zminimalizowanie ryzyka wypadku w ruchu drogowym.

Ostatnia faza, praktyczna, polega na ponownym kierowaniu samochodem w symulatorze. Tym razem jednak instruktor czynnie uczestniczy w nauce i podpowiada kursantowi jak wykorzystać reguły jazdy defensywnej w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu. Na indywidualnych przykładach zaprezentuje, jak powinna kształtować się reakcja prowadzącego na określone zdarzenie.

Wykształcenie intuicyjnego przewidywania niebezpieczeństw w trasie może przyczynić się do minimalizacji incydentów i katastrof, na które zwłaszcza narażone są osoby, które funkcjonują jako zawodowi kierowcy i muszą umieć radzić sobie z groźnymi warunkami na drogach. W realizowanym przez nas kursie mogą brać udział osoby prywatne, jak i pracownicy wyznaczeni przez daną firmę w celu polepszenia techniki jazdy. Szkolenie jazdy defensywnej może wpływać na optymalizację techniki jazdy i zwiększenie się stopnia bezpieczeństwa członków ruchu ulicznego, jak i transportowanego towaru. Prowadzący po ukończonym kursie będą w stanie efektywniej unikać niebezpieczeństw ulicznych i dokładniej tłumić uczucia w sytuacjach ekstremalnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, organizowany w naszym instytucie treningowym. Dostarczamy bezpłatne pomoce naukowe i doświadczoną kadrę nauczycieli. Naszą specjalizacją są fachowe kursy, które poprawiają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok