Pomoc adwokata – nowe i stare długi

pozycjonowanie w toruniu pozycjonowanie stron i sklepów skuteczne pozycjonowanie
Wyprzedzanie konkurencji dzięki profesjonalnemu pozycjonowaniu stron
25 kwietnia, 2017
zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca
Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin
26 kwietnia, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

Według jakich zasad działają firmy windykacyjne?

Duża ilość spółek dochodzących zwrotu długów jest kierowana przez osoby, które zrealizowały studia prawnicze, ale nie mają aplikacji. Stąd też posiadają strzępkową wiedzę z problematyki polskiego prawa cywilnego. Odzyskiwanie różnego charakteru zadłużeń wymaga poważniejszego zainteresowania i wyczucia, jakiego niestety nie można pozyskać za pomocą innych metod, jak w trakcie stażu w kancelarii prawniczej u „dojrzalszych” znajomych po fachu. Tu konieczny jest adwokat, który niewątpliwie będzie wiedział, które czynności należy zrobić. Instytucje odzyskujące długi zazwyczaj nie odbierają dodatkowej „zaliczki” oraz umawiają się tylko na procent od wyegzekwowanego długu. Średnio jest to od około 20% do mniej więcej 50% całkowitej sumy. To bez wątpienia fakty dotyczące Interesantów. Oni wcale nie muszą naprawdę robić żadnych kroków, poza czekaniem na wypłacenie części zadłużenia poprzez prezentowaną firmę. Natomiast co w tym czasie dzieje się z dłużnikiem?

Wezwanie do zapłaty jest dopiero początkiem…

Warto jest w aktualnym miejscu zidentyfikować dwie sytuacje: kiedy którakolwiek osoba zaledwie co została wierzycielem oraz wierzytelności przedawnione, jakich absolutnie nie powinniśmy zaspokajać. W pierwszym przypadku trasat musi obowiązkowo zapłacić długi pod rygorem rozprawy sądowej, wręczenia postanowienia, zarekwirowania wszelkich funduszy przez komornika i w konsekwencji pokrycia o wiele większej kwoty aniżeli początkowa. W drugiej sytuacji nie powinniśmy zwracać wierzytelności – taką poradę otrzymamy od dowolnego prawnika. Niestety spora liczba firm „ściągających” długi nie prosi już o zapłacenie wspomnianego długu, ale straszy trasatów zgubnymi efektami ich nieuregulowania. Przeprowadzają to za pomocą listów, jakie co chwilę wpadają do skrzynki na korespondencję, kilku analogicznych informacji e-mail oraz nieprzyjemnych telefonów z numerów zastrzeżonych. Niejednokrotnie komunikaty są wyrażone w taki sposób, ażeby trasat rozważył to, że rzeczywiście powinien coś zapłacić. Wiele w nich osobliwych dla „pospolitego zjadacza chleba” wyrażeń typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co konkretnie w tej sytuacji musimy zrobić?

Kiedy faktycznie mamy dług do zapłacenia

W takiej sytuacji powinniśmy dostać pozew o spłatę z sądu (jeżeli zadłużenia uprzednio nie uregulowaliśmy). W ogóle zawiadomienia z sądu nie możemy zaniedbywać, ponieważ po jakimś okresie (uprawomocnienie) posiada ono moc wykonawczą. Jeżeli informacje włączone w pozwie są dyskusyjne lub dołączono do pozwu nieprawdziwe rachunki – tym bardziej musimy odpowiedzieć. Wierzyciel ma prawo się asekurować, przykładowo kiedy doszło do dezaktualizacji wierzytelności. W owej sytuacji trzeba zaczerpnąć z pomocy prawnej lub udać się do znalezionej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która wytłumaczy nam, które czynności będą najlepsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi własnych należności, posiada obowiązek zobrazować w trakcie sprawy w sądzie dowody, np. zaprotokołowany mandat za przejechanie na czerwonym świetle.

Jak się zachować, kiedy długi są przedawnione?

Spółki dochodzące wierzytelności nie posiadają zupełnie jakichkolwiek uprawnień. Posiada je sąd, sekwestrator, mecenas – jednakże nie firma zajmująca się „ściąganiem” nieprawomocnych wierzytelności. Jeśli zatem dostaliśmy ponaglenie do zapłaty od wspomnianego podmiotu, nie wolno realizować owych czynności:

1. Absolutnie nie wolno odpisywać na listy, e-maile i odbierać telefonu, bo będzie to równoważne z trwaniem wierzytelności (którego po prostu nie należy uiszczać)

2. Jeżeli wymieniona placówka komunikuje się telefonicznie, musimy mieć świadomość, iż kompletna rozmowa będzie utrwalona – i to w niektórych przypadkach może tylko skomplikować naszą sytuację. Stąd nie pozwólmy się nagrywać, wcale nie wchodźmy w żadne pogawędki z windykatorami z call center. Najzwyczajniej w świecie odrzućmy połączenie, szczególnie jeżeli nie nie uwidacznia się określony numer telefonu.

3. Mówiąc w skrócie nie dajmy się zastraszyć! W sytuacji nieprawomocnych wierzytelności przenigdy nie piszmy pism odwoławczych, próśb spłacania długu w ratach, pomysłów prolongowania czasu spłaty wierzytelności itd. Krótko mówiąc nie dajmy się również nabrać na mediacje, czyli „promocje” oraz „rabaty” odnoszące się do niefunkcjonujących od dawna zadłużeń.

4. Po prostu nie wysyłajmy minimalnej ilości pieniędzy na rachunek rozliczeniowy firmy windykacyjnej, nawet paru groszy. Bowiem wkrótce zadziała cała machina odzyskiwania długów. Pokrycie chociażby niezwykle małej kwoty jest jednoznaczne z tym, że dług respektujemy.

5. Jeżeli przynieśliśmy do domu dziwne zawiadomienie, idźmy po pomoc do adwokata, który wyłoży nam poszczególne jego elementy.

Musimy ponadto wspomnieć o tym, iż długi nieaktualne możemy uiścić dobrowolnie. Fundusze nie znajdą się tymczasem na koncie autentycznego kredytora, ale jednostki, jaka ten dług w późniejszym okresie zakupiła. Warto w takim przypadku zadać sobie fundamentalne pytanie: czy powinniśmy płacić? Uiszczenie początkowemu pożyczkodawcy nieważnego zadłużenia posiada sens, jednak płacenie firmom, które od siebie nawzajem odkupują nieuregulowane wierzytelności i liczą na błyskawiczny rezultat – najprawdopodobniej nie. Zwłaszcza, że spora liczba pozwala sobie na liczne pogwałcenia polskiego prawa.

Jeśli zainteresował Cię powyższy wątek i planujesz sprawdzić, jak na przykład wygląda profesjonalna strona adwokata, możesz kliknąć tu – Prawnik Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok