Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
21 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
23 marca, 2017

Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa

Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik

Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik

Wszystko o kosztach rozwodu

Postanowienie o rozwodzie potrafi pojawić się nieoczekiwanie lub wzrastać przez kilka lat. Przeważająca część osób przejętych niniejszym tematem poszukuje informacji w Internecie, wypytuje kolegów jak oni sobie poradzili w skomplikowanej sytuacji czy przygotowuje się do konsultacji z adwokatem. Sprawa plącze się wówczas, kiedy zamierzamy udowodnić winę przeciwnej stronie lub uszczuplić prawo do spotykania się z dzieckiem. Wizyta u prawnika jest najskuteczniejszym sposobem, ażeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Na portalach prawniczych lub Facebooku, na których dyskutują obie strony, lepiej mówiąc w skrócie nie wypatrywać złotego środka. Mamy szansę tam wyszukać wiele opisów spraw życiowych zbliżonych do naszej, lecz musimy mieć na uwadze, iż wyłącznie ekspert może nam naprawdę pomóc.

Już na starcie, więc przy przedkładaniu pozwu w sądzie, należy liczyć się z wkładem 600 zł. W przypadku kiedy sąd zadecyduje, że nikt nie jest winny rozłamu małżeństwa, wtedy spłacana jest część należności (a druga strona musi obowiązkowo nam wręczyć 150 zł). Do innych kosztów należą: zajęcie się przez trybunał rozdziałem kapitału (od 300 do 1.000 zł), ubezpieczenie roszczenia, np. kontaktów z dziećmi (40 zł) lub opinia Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno – Konsultacyjnego.

Kto ponosi koszty rozwodu? Niezaprzeczalnie partner, który przegra. Musi sfinansować przede wszystkim złożenie pozwu przez drugą stronę, kompletną sprawę rozwodową i prawnika przeciwległej strony. Jeśli sąd orzeknie winę obu stron, wtedy całkowite koszty dzielone są na pół. Adwokat powinien uzyskać stawkę równą 360 zł, a jeżeli przypadek jest wyjątkowo trudny oraz pracochłonny, potrafi nakazać zapłatę najwyżej 2.160 zł. Co ważne, jeśli adwokat kosztuje o wiele więcej, musimy różnicę wyrównać sami.

Stereotypy na temat rozwodu

Najbliższa rodzina jest rzeczą świętą i nikomu w ogóle nie wolno w nią wkraczać – rodzina bez wątpienia jest ważna, jeśli jednak dochodzi między małżonkami do brutalności, wówczas pokrzywdzona strona posiada prawo prosić o rozwód. W Toruniu istnieje niezwykle dużo organizacji, jakie mogą doradzić ofiarom represji werbalnej i fizycznej. Realizują to zupełnie darmowo, m in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Natomiast toruńscy adwokaci usiłują zazwyczaj wspomniane sprawy doprowadzić do pomyślnego końca.

Dziecko musi wychowywać się jedynie w pełnej rodzinie – szczęście dziecka absolutnie nie jest zależne całkowicie od rodziców. Prawdą jest, iż są niezwykle promienne oraz pomyślniej oddziałuje na ich rozwój miłość rodziców. Mówiąc w skrócie nie można jednakże zgadzać się na agresję ze strony małżonka, kiedy zazwyczaj to naturalnie ono jest ofiarą. Będzie naśladować ruchy agresora: używać obraźliwego języka, przywłaszczać czyjeś przedmioty bądź prześladować inne dzieci w szkole.

Lepiej funkcjonować w związku pełnym brutalności, niżeli wziąć pod uwagę rozwód – to inny błąd, który popełniają ofiary przemocy. Nawet najskuteczniejszy prawnik z Torunia nie będzie w stanie nic zdziałać, jeżeli poszkodowana strona sama nie zgłosi się do kancelarii z takim problemem (bądź jednostki świadczącej wsparcie).

Jakość życia po rozwodzie zawsze się pogarsza – żadne badania takiego faktu nigdy nie zatwierdziły. Mężatki planują rozwód tylko wtedy, gdy w zasadzie nie potrafią już dłużej żyć w małżeństwie. Względy są różnorakie: zdrada męża, spożywanie przez niego znacznej ilości alkoholu albo długi pobyt w innym kraju.

Ogólnie rzecz ujmując nie możemy decydować się na rozwód z błahych powodów – na wniesienie wniosku o rozwód wpływa nadzwyczaj dużo wielorakich czynników. Nierzadko w sądzie uwidacznia się tzw. „niezgodność charakterów”, tymczasem w gruncie rzeczy argument jest inny. Panie nie winią mężczyzn tylko po to, żeby otrzymać jak najwartościowsze efekty w formie pieniędzy. Przeważnie uciekają od przemocy oraz planują uzyskać wyrok sądu w jak najkrótszym czasie.

Czym jest unieważnienie małżeństwa?

W naszym kraju tylko sądy cywilne zajmują się rozwodami. W przypadku cofnięcia małżeństwa chodzi o to, aby dowieść, iż związek przenigdy nie występował. W takim przypadku warto jest zwrócić się do sądu kościelnego. Powszechnie plącze się owe rzeczy i opowiada o tzw. „rozwodzie kościelnym”. Kościół w ogóle nie może jednak rozsądzić jakiegokolwiek rozwodu, bo według kodeksu kanonicznego związek małżeński w niektórych przypadkach może zostać zakończony wyłącznie przez śmierć jednego z małżonków. Cofnięcie małżeństwa może nastąpić jedynie w trzech sytuacjach: impotencji (u mężów) lub oziębłości (u partnerek), bigamii lub w wyniku wymogu (wcale nie postępowało się jednomyślnie ze swoją wolą, wcale nie był to intencjonalny wybór).

Unieważnienie małżeństwa przebiega jednomyślnie z wyrokiem dwóch instancji. Kwestia anulowania małżeństwa ma zatem wymiar dwuetapowy. Kiedy sędziowie pierwszej instancji podejmą decyzję, iż związek małżeński nigdy nie zaistniał, to sprawa trafia do trybunału drugiej instancji. Ten musi uznać decyzję albo ją zignorować. Sprawa zawsze jest akceptowana dekretem.

Wejdź w odnośnik obok –Rozwody Toruń – jeśli wciągają Cię powyższe tematy, chcesz dowiedzieć się o wiele więcej na temat rozwodów lub obejrzeć, co może zawierać oferta dobrego adwokata.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok