Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
8 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
7 października, 2016

Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w projektowaniu aplikatorów etykiet. Na początku nakładanie banderoli odbywało się z wykorzystaniem technice „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były jednak tak duże, że firma postanowiła wcielać w życie indywidualne projekty. Przedsiębiorstwo Ultrapak ma zatem w swoim katalogu przeróżnego typu maszyny etykietujące P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory wieloczęściowe, maszyny etykietujące rotacyjne oraz etykieciarki liniowe. Pierwsze przeznacza się do przyklejania przeróżnych naklejek, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W salonie Ultrapak dostępne są trzy warianty etykieciarek segmentowych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Natomiast maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do przyklejania papierowych etykiet przy produkowaniu spirytusu, wina lub produktów spożywczych. Ostatni typ maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – stosuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nalepiać banderole na pełne oraz puste opakowania. Jakie procedury są wykorzystywane przy oznaczaniu artykułów? Otóż dziś wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Inteligentnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność nakładania banderoli z rolki za pomocą kleju topliwego, ponieważ wymusza on stosowanie ponadplanowych środków chemicznych, m.in. rozcieńczalników. Po pierwsze powiększa to znacznie koszty etykietowania, po drugie – niedobrze oddziałuje na zdrowie człowieka i naturę, a po trzecie – metoda ta jest niedoskonała. W liniach o gigantycznych wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować banderole z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj układ mechanicznego łączenia rolki. Uogólniając: Ultrapak jest aprobowanym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie aplikować banderole plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nieprzezroczyste, przezroczyste, papierowe, syntetyczne i banderole krojone z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Aplikatory sprzedawane przez Ultrapak mają parę ważnych zalet: funkcjonalne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozdzielające, karuzelę środkową i samocentrujące platformy. Ergonomiczne układy aplikatorów etykiet dotyczą wszelkich osłon oraz ram urządzenia, co zdecydowanie poprawia poziom bezpieczeństwa. W katalogu firmy znajdują się następujące warianty: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza perfekcyjnie sprawdzi się przy zakładaniu banderoli z papieru na szyjki opakowań. Jest idealna do mocowania banderoli w kształcie litery „L” oraz „U” z wykorzystaniem kleju zimnego lub zestawienia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa układy rotacyjne udostępnia możliwość zrealizowania po sobie dwóch czynności: dodania na szyjkę od butelki etykiety i zaciśnięcie wraz z nią nakrywki (z wykorzystaniem dodatkowej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na bardzo wysoką wydajność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 założonych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być stworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium niniejszej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (albo zaczep rolki), zespół cięcia etykiet, sensory markerowe, receptory monitorowania naciągnięcia folii, bęben do kierowania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie niwelujące przesuwanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w przejrzysty sposób dopasowywać za pomocą panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz przełącza się automatycznie. W zależności od typu posiada urządzenia zabezpieczające, centralny zespół smarownic, zespół wykrywania oraz wydawania banderoli, urządzenie stopujące, komputerowy system napinania i wyrównywania folii, mechaniczne odnajdowanie końca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, detektor małego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem i pokrywy zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z aparatu liniującego banderole, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (bądź dwoma) oraz wałka klejowego. Ważnymi korzyściami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, ograniczona ilość zastojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo mały pobór mocy oraz pomniejszenie kosztów na części zamienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zaprojektować poszczególne maszyny pakujące, które w prosty sposób można połączyć z funkcjonującą już linią fabryczną, jak również kompletne rozwiązania. Zgrzewarki, paletyzatory, dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Pakowanie odbywa się z użyciem nowoczesnych metod w kierunku otrzymywania próżni, duszenia w woreczkach próżniowych i napowietrzania artykułu. Wyjątkowym rodzajem pakowaczek są te, które mogą sprawnie zapakować koninę, podtrzymując jego walory smakowe oraz wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są bezproblemowe w myciu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wszystkich można zamówić oryginalne elementy wymienne. Przeważnie są zaopatrzone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują odmienne metody zgrzewania: za pośrednictwem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeśli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to mogą one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz workami PA. Generalnie tunele pakujące można podzielić na komorowe, gazowe i listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny wypełniające funkcję układania towaru na paletach i rozładowywania towaru z palet. Jest to znacznie przydatniejsze oraz oszczędniejsze rozwiązanie. Kompletne projekty pakowaczek są przygotowywane na bazie indywidualnych wymogów Nabywcy, np. jego przewidywania co do wydajności zamówionej linii technologicznej. Dodatkowo połączenia między maszynami są w ów sposób konstruowane. Zainteresowani mogą zatem dobrać linię do określonego przetworu, np. płatków owsianych.

Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok