Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Oprawa wizualna uroczystości weselnych
4 grudnia, 2016
Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
Technologie pozyskiwania biogazu
14 grudnia, 2016

Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Zaślubiny to dla zdecydowanej większości osób kluczowe przeżycie w całym życiu. Nic dziwnego, że przyszli małżonkowie dbają o to, aby ich ślub był szczególny. Więc nietrudno zauważyć, że wiele par młodych dużą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jakie sprawia wrażenie sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, w którym odbywa się ślub, oraz jakie ozdoby będą widoczne w trakcie wesela, a więc ogólnie mówiąc – chodzi o kwestie dodatków dekoracyjnych.

To już nie są czasy, gdy wystarczył jeden nijaki kwiat na stołach, kolorowe baloniki czy papierowe obrusy. Nie ma w tym nic zaskakującego – otóż jest to bardzo istotna ceremonia i możliwości na zrealizowanie jej niezapomnianej oprawy wizualnej jest bez dwóch zdań wiele. Więc jakie mamy do wyboru dekoracje ślubne i co czym warto pamiętać?

Organizacja ślubu a dekoracje

Dekoracje weselne są zwykle stworzone ze szklanych elementów, drewna, lub z materiałów tkaninowych. Jeśli chodzi o dominujące odcienie, to nie muszą to być tradycyjna biel, lub odcienie różu lub czerwieni. Najczęściej pary młode decydują się na różne kolory, nierzadko bardzo nasycone. Popularnością cieszy się przykładowo fioletowy, lazurowy oraz zielony.

Wciąż bardzo częstym motywem ozdobnym na weselach jest nastrojowe oświetlenie LED. Jest ono proste w montażu, wygląda efektownie, i przede wszystkim sprawia nadzwyczajne wrażenie. A oprócz tego światło może zatuszować widoczne defekty wnętrza, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast światła ledowego, stawiają latarnie albo tylko świeczki.

Pomysły na dekoracje ślubne

Tak naprawdę to można wszystko ozdobić, bo ozdoby nie muszą być ani jednostajne, ani standardowe, opcje są prawie nieskończone: od dekoracji z kwiatów (między innymi bukieciki na stoły), przez odpowiednie światło sali. Natomiast gdy chodzi o charakterystyczne oraz najczęściej upiększane rzeczy na przyjęciach weselnych, to oczywiście są to stoliki i krzesła. Na stoliki powszechnie stawia się bukiety w przeszklonych flakonach, wizytówki z nazwiskami gości weselnych, niewielkie upominki. Na miejsca siedzące narzuca się eleganckie pokrowce, zdobi je się także wstęgami jak i bukiecikami. Na oddzielną wzmiankę zasługuje także stolik pary młodej, który przeważnie wyróżnia się większymi dekoracjami.

Jeżeli chodzi o pomysły na dekoracje ślubne, często elementy dekoracyjne przyjęcia ślubnego korespondują z obecną porą roku. Przykładowo latem na stołach dominują słoneczniki, zamiast klasycznych róż. Dekoracje ślubne mamy możliwość także zaprojektować tak, aby oddawały one charaktery nowożeńców czy ich hobby. Tak jest m. in. w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie wywodzą się z różnych kultur i zależy im na zestawieniu ich zwyczajów.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Tylko z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem ceremonii znajdzie się jeszcze czas na szukanie stosownych dekoracji ślubnych? Pary, które wesele mają za sobą, przyznają że samodzielny dobór dodatków ślubnych był nie tylko długotrwały, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat finalny ich samodzielnego dekorowania daleko odbiegał od koncepcji, którą na początku mieli w głowie.

Obecnie wybór ozdób oraz możliwości ich zastosowania jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu ofert, jest w stanie skutecznie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież ozdoby dotyczą nie tylko pomieszczeń. To również przykładowo ozdoby na limuzynę lub zdobienie wejścia prowadzącego na salę weselną.

Jednak nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z atrakcyjnych dekoracji weselnych. Para nie musi także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „w zestawie” wybranej restauracji lub innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie ozdoby są przeciętne i często nie pasują przykładowo do charakteru imprezy weselnej tła muzycznego itd.. Notabene najczęściej parom zależy właśnie na tym, by dekoracje weselne odzwierciedlały charakter ich związku, a nie były kopią każdego zeszłego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można zlecić specjalistycznej firmie, która wyczaruje odpowiedni nastrój w tak znaczącym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich zamysłów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi inne opcje, zainspiruje, a najważniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej posiada także dodatkowe zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba nabywać ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na dekoracje, które perfekcyjnie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozkładanie i wyszukiwanie miejsca, gdzie można je schować, jest dość skomplikowane. Ponadto większość z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do użycia we własnym domu.

Jak działa agencja ślubna?

Przede wszystkim taka agencja przedyskutuje z tobą twoją koncepcję, rozważy twoje pomysły oraz potrzeby, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji ślubnych, w tym również barwy i ułożenie kilku z nich a następnie sporządzi plan dekoracji ślubu.

Takie wyjście posiada sporo korzyści. Oprócz tego, że nie trzeba się zadręczać się, tym, czy na pewno zostało dopracowane oraz czy dekoracje będą do siebie pasować to jeszcze przyoszczędzicie bardzo dużo czasu oraz nerwów. Jeśli szukacie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to na pewno warto poznać możliwości, które oferuje agencja ślubna. Aby poznać więcej wiadomości o dekoracjach ślubnych, wybierz poniższy link: dekoracje weselne Toruń.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok