Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe czy może być bezbolesne
14 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019

Kurs pływania dla niemowląt Toruń

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój malców. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich miłym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas nurkowania wstrzymuje oddech . Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla rodzica jak i pociechy. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w szkółce. Obowiązkowy jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie dzieci. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy szkrab musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi takich zajęć . Nie możemy oczekiwać, aby od razu był zadowolony. Basen jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i świetnie się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się w trakcie urlopu wskoczyć do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok