Malowanie bawialni – artystyczne dekoracje

Pianka PUR - ocieplanie
Pianka PUR – ocieplanie nie tylko dla domu
14 listopada, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
3 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby kochają zabawę. Podczas zabaw nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale także przyswajają wiedzę i inspirują się. Sale zabaw to ciekawy patent na spędzenie wolnych chwil. Są one świetną alternatywą piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Bawialnie to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy zaprojektować perfekcyjne miejsce do gier dla dzieci, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór barw oraz tematów przewodnich występujących w bawialniach. Ściany można na dodatek upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – barwy

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w świecie brzdąca mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój szkraba: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór barw i zachowanie balansu między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich barw używa maluch podczas malowania czy rysowania, bardzo często przedstawia jego odczuwanie emocji. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Miejsce zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale bardzo często widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dodatki inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym sposobem na dekorację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy ciekawość szkraba. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeżeli wybierzemy jako temat przewodni muralu przykładowo: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Murale dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są też alergicy. Dlatego tak znaczący jest wybór niezagrażających farb.

Korzyści

Zastosowanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal bawialni to doskonały plan na zaistnienie pośród konkurencji, a teraz ma to ogromne znacznie . Dzieci zapamiętają piękne elementy,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym muralem można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej niedostatki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu malarzy artystów zachęca do skorzystania ze swoich usług. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni, zobacz jak —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok