Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy
5 października, 2016

Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Dlaczego gra escape room stała się tak popularna w naszym kraju?

W ostatnim czasie na najważniejszym miejscu były atrakcje odbywające się za pośrednictwem Internetu, które nie miały summa summarum nic wspólnego z rzeczywistością. Co istotne – w mgnienia oku wyparły gry planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Paru użytkowników siadało przy swoich pecetach w domu na długie godziny oraz wkraczało w nierzeczywisty świat (z myszkami takiej wydajności, że ciężko było normalnej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Wynik był taki, że zależności międzyludzkie w dużym obszarze przeniosły się właśnie tam. Miały miejsce sytuacje, w których osoby mieszkające w tym samym budynku (np. na pierwszym oraz drugim piętrze), zamiast spotkać się twarzą w twarz, wysyłały sobie sms-y, pisały do siebie na Facebook’u albo grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można dyskutować o poważnym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z drugiej – o bierności, lenistwie i zaraźliwej nieczułości na innych.Rewelacyjnym przedsięwzięciem okazała się rewelacyjna zabawa escape room. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie gier wirtualnych, jednak później odbyła istotne metamorfozy. Oparta była tylko na tekście pokazującym się na ekranie laptopa, który tyczył się opisu pokoju a także motywu: ucieczki z niego. Sama treść sprawiała, że zabawa zajmowała od samego początku. Na przestrzeni kolejnych lat gra escape room została przeniesiona do scenariuszy gier online. Poprawiono grafię i tym samym przyszła era „point and click”, czyli gier wykonywanych przed ekranem peceta z myszką w ręku. Zabawa Escape room dotarł także do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz większym zaciekawieniem. W niej nie ma miejsca na standardowe scenariusze czy zwykłe dialogi. Gracz jest przeniesiony do prawdziwego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.
Znajdują się tam osobliwe przedmioty, trzeba rozwiązać niemało skomplikowanych zagadek, dowieść umiejętności logicznego myślenia oraz pomysłowością. Escape room to gra akcji, która rozstrzyga się na żywo. Nadrzędny punktem wszelkich posunięć jest opuszczenie pokoju wraz z towarzyszami. Wydaje się, że to wszystko jest normalne. Gracze tymczasem posiadają sprecyzowany czas na wydostanie się z pomieszczenia.

Wchodzimy do pokoju i co dalej?

Na wstępie wszyscy gracze, którzy wybrali określony termin oraz porę, zostają zamknięci w pokoju. Muszą zbadać całe pomieszczenie. A odkryć w nim można niewątpliwie mnóstwo ciekawych rzeczy! Gracze mają od 45 minut do godziny, aby rozwikłać wszystkie zagadki i opuścić pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie w każdym zakamarku. Każdy pokój to całkowicie odmienna struktura gry. Scenarzyści opracowali je w najmniejszych szczegółach, aby dostarczyć niecodziennej rozrywki i zaskakiwać do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się zbiec z takiego pokoju. W takiej sytuacji przybywa osoba trzymająca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na niniejszym etapie uczestnicy mogą od niej dowiedzieć się, w jaki sposób trzeba było się wydostać albo odpowiedź pozostaje tajemnicą. Niespodzianką jest z pewnością fakt, że zainteresowani sami muszą zgłębić historię pokoju – nikt im tego nie przekazuje. Czasami ma miejsce taka sytuacja, że gracze potrafią wprawić w zdumienie samych twórców tajemnic oraz rozstrzygają je w niekonwencjonalny sposób, czyli taki, jakiego nie przewidział scenariusz. Kluczowym założeniem jest niewykorzystywanie siły, aby uciec z pokoju.

Dom Kłódek oferuje cztery typy pokojów

Pierwszym modelem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że zainteresowani zakradają się do warsztatu znanego żużlowca oraz usiłują znaleźć tajnik jego zwycięstw. Ściślej mówiąc mają odszukać ukryty „skarb” w 60 minut, jednak okazuje się nim nie tajemnica sportowca, ale klucz do normalnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze pozwolą się zdemaskować? Czy zachowają przytomność umysłu oraz uciekną z pokoju? Kolejnym wariantem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, tak naprawdę są tunelem do podróży między wymiarami i gracze przenoszą się kilkadziesiąt lat wstecz. By powrócić do swoich czasów muszą rozwiązać wszystkie niewiadome i zbiec z pomieszczenia. Czy „za komuny” ludziom lepiej się „powodziło”? Jakie komponenty wchodzą w skład eliksiru szczęścia? Trzeci wariant pokoju nawiązuje do znajomej bajki o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz opiera się na ujęciu smerfów przez złego czarodzieja Gargamela do swojego niebezpiecznego zamku. Tam przygotowuje eliksir, który ma na zawsze wyeliminować wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze elementów musi udać się w podróż i to jest jedyny czas, żeby ocalić porwane smerfy. W zamku ukrywa się wiele pułapek, zaś uczestnicy są jedyną nadzieją na uratowanie. Ostatni pokój, posiada nazwę: „Tajemniczy pokój nr 4”, to miejsce, które akurat przemieszcza się do innego wymiaru. Niczego więcej nie można dowiedzieć się przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zainteresowany? Escaping room można zamówić na szczególne okazje (np. na urodziny, wieczór panieński) oraz dla pracowników korporacji, aby zjednoczyć ich również zachęcić do twórczego działania. Dom Kłódek w Toruniu może również stworzyć indywidualną propozycję, czyli dostosowaną do wymagań przyszłych graczy. Zapraszamy na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok