Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
Technologie pozyskiwania biogazu
14 grudnia, 2016
Nowoczesne instalacje pneumatyczne
20 grudnia, 2016

Oprawa muzyczna wesela mieszanego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z innych krajów oraz jesteście różnego wyznania…

Wesela międzynarodowe to nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, żeby najbliższe osoby Młodej Pary przybyły zgodnie z harmonogramem, po drugie – podczas uroczystości powinny się nawzajem rozumieć, więc konieczne są osoby, które rozumieją obydwa języki, po trzecie – program dźwiękowy musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, że powinniśmy go dobrać do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takiej imprezie wspaniale sprawdzi się dj – wodzirej, który zrealizuje scenerię muzyczną w oparciu o oczekiwania przyszłych małżonków. W Polsce systematycznie zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-francuskie, polsko-bułgarskie, polsko-amerykańskie lub polsko-rosyjskie. W trakcie ich przygotowywania występuje sporo problemów, którymi wcale nie muszą zadręczać się Ci, którzy mają swoje korzenie w tym samym kraju. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” trzeba zastosować „odrobinę obyczajowości” krajowej oraz zagranicznej. Dotyczy to wszelakich rytuałów, dań, instrumentalisty oraz najistotniejszych rozrywek. Sporym kłopotem może być język, stąd warto na ową okazję zatrudnić tłumacza, jeśli Młoda Para, rodzina albo koledzy niestety nie mogą tego wykonać. Błyskawicznie będzie tłumaczył wystąpienia oraz komentował wszelkie obrzędy.
W jaki sposób zatem scalić dwie tradycje, niepodobne doświadczenia i sprawić, żeby goście nie „padali z nudów”?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Dobry dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik złączyć w czasie przyjęcia dwie odrębne kultury. Każda rodzina będzie prawdopodobnie całkowicie inaczej przygotowana do owej uroczystości, więc wszelakie różnice powinien on umiejętnie wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na parę kwestii:

  • jego kwalifikacje w organizowaniu tego typu zabaw (rzućmy okiem w jakiej ilości konkretnie działał)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne bądź wodzirejskie (możemy spojrzeć na filmiki z zabaw, które przedtem zostały przez niego przygotowane)
  • umiejętność wzniecania pozytywnych emocji u gości uczestniczących w porównywalnych ceremoniach (m in. na filmach widać, iż zaproszone osoby na rozmaitych imprezach dobrze się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do detali
  • napisanie umowy z wszelakimi niuansami ile kosztuje usługa, koszt wydłużenia czasu grania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • detale – czyli jakiekolwiek kwestie, które będą ważne w owym dniu, a jakie chwilowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, np. kultura osobista, odpowiedni ubiór, punktualność)
  • rozrysowanie „Planu B”, czyli dodatkowego grafiku, który w przypadku niemożności zastosowania pierwotnego zajmie jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy gościć dj’a alkoholem w trakcie świętowania? Po pierwsze goszczenie czy to napojami alkoholizowanymi, czy to fragmentem weselnego tortu nie powinno wzbudzać większych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie pragnie mieć na tak istotnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za grę, która siedzi „pod stołem” zupełnie zalana… Należałoby wybrać wyjście pośrednie, czyli pozostawić jeden indywidualny stolik dla dj’a z przysłowiową „odrobiną” dobrego trunku. W przeciwnym razie cała ceremonia może szybko się zakończyć, natomiast goście będą rozczarowani i natychmiast udadzą się do domów.

Jakie rozrywki może zaproponować dj?

Możliwości jest doprawdy sporo. Możemy zaproponować nasze zamysły bądź zdać się całkowicie na kreatywność dj’a Atrakcje można posegregować na zabawy powiązane z „przedbabinami”, gry taneczne, fanty itp. Istotne jest, ażeby zespolić zabawy integracyjne (na których rodzina i przyjaciele mają szansę dyskutować ze sobą i się bawić), standardowe (chłopiec czy dziewczynka, pociąg lub świstaki), neutralne (aby uniknąć nudy podczas uroczystości weselnej). Doskonałym pomysłem są również quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na mieszanym weselu praktycznie w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o intensywnym zabarwieniu erotycznym, obsceniczne bądź upokarzające którąś ze stron. Wodzirej może zgromadzić zaproszonych do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, np. kazaczoka, mazurka, kankana, trojaka. Nim powstanie harmonogram zabaw należy pogawędzić z rodzicami, dziadkami oraz innymi gośćmi o ceremoniałach państwa, z jakiego pochodzą i wyłonić wraz z nimi te najbardziej trafne. Jeśli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo omówić wszystkie detale. Powinien scalić różnorodne style muzyki, by każdy z przybyłych posiadał sposobność biesiadowania przy ulubionych piosenkach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela goście na własną rękę opłacają sobie napoje wysokoprocentowe. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który koszty pokrywa familia Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za małżonków na początku ceremonii ślubnej.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele mieszane

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok