dj na wesele gdańsk muzyka na wesele muzyka do pierwszego tańca
Wspaniała muzyka na Twoje wesele, czyli co może zrobić dla Ciebie DJ
2 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż?
13 czerwca, 2017

Wideofilmowanie to idealny pomysł na zarejestrowanie najpiękniejszych chwil podczas swojego wesela. Film z wesela to cudowna pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla rodziny. Chyba każdy z nas po kilku latach lubi przypominać sobie swoje wesele. Ja na przykład mój film z ślubu oglądałam już kilka razy, pomimo, że zostałam mężatką praktycznie 3 lata temu. Kamerzysta wychwycił to co najbardziej kluczowe – uczucia, wzruszenia, śmiech i radość. Dlatego kocham wracać do mojego filmu z wesela, bo odtwarza najważniejszą przygodę mojego życia. Niewątpliwie jest to zasługą kamerzysty ślubnego, który stanął na wysokości zadania i dopasował najlepsze ujęcia z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja planowałam ślub jakiś czas temu. Doskonale wiem ile problemów może sprawić jego planowanie. Wynajęcie sali weselnej, decyzja w kwestii idealnej sukni ślubnej i oczywiście, jak sugeruje temat, zatrudnienie odpowiedniego kamerzysty na ślub. Zaufajcie mi, profesjonalny kamerzysta ślubny to prawdziwy skarb. Mi zależało na tym aby, fachowiec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt dużo. Mieliśmy dość ograniczony kapitał, zatem patrzyliśmy na oferty z rodzaju „tanie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na ślub”. Teraz mogę Wam powiedzieć, że osoby ogłaszające się takimi określeniami wcale nie są takie przystępne cenowo. Jeśli chcesz odszukać dobrego kamerzystę weselnego zacznij, podobnie jak My pytać się najbliższych. My wynajęliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej koleżanki z pracy. I obecnie w naszej szafce mamy precyzyjnie zmontowany i naprawdę poruszający film z ślubu.

Teraz zamierzam Wam doradzić jak znaleźć profesjonalnego kamerzystę na ślub. Pierwsza rada – wideofilmowanie musi być jego pasją! W innym przypadku film z wesela może okazać się totalną masakrą. Jedna z moich znajomych zatrudniła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach obróbki otrzymała film który był nudny i nieciekawy. Nerwowo nagrany. Najważniejsze ujęcia przerwane w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko wędrowanie po sali ślubnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty ślubnego zawsze sugerujcie się opiniami przyjaciół i oczywiście indywidualną intuicją.

Jak dopasować kamerzystę weselnego?

Zawsze sugerujcie się własnym wyczuciem estetyki. To że jakaś osoba powie Wam, że ten kamerzysta ślubny jest super, nie świadczy to, że jego filmy będą się Wam podobać. Poszukując doskonałego kandydata na kamerzystę ślubnego zawsze zaplanujcie sobie kilka minut na obejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą kto pierwszy ten lepszy, bo możecie się mocno rozczarować. Sprawdźcie kolegów, jak i użytkowników sieci.

Koszt wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile będzie Was kosztowało wynajęcie kamerzysty weselnego. Chyba, że jesteście farciarzami z nieograniczonym budżetem ślubnym i stać Was na zatrudnienie kosztownego profesjonalisty. Ale powiedzmy sobie szczerze. Każdemu z nas zależy na tym, aby wynająć profesjonalnego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są średnie koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania wzrastają analogicznie z liczbą mieszkańców określonego miasta. W małej miejscowości koszt zatrudnienia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W większym mieście, na przykład w Warszawie, powinieneś liczyć się z tym, że za kamerzystę weselnego zapłacisz nawet 4000 złotych. Spora liczba kamerzystów proponuje indywidualnie ustalaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Potrzeby Par Młodych co do struktury filmu ślubnego zmieniają się z roku na rok. Kamerzyści ślubni dobrze o tym wiedzą, dlatego w rosnącej liczbie przypadków oferują ciekawe formy wideofilmowania. Dziś film z ślubu nie przypomina już monotonnego wideo z czasów naszych dziadków. Dziś kładzie się nacisk na oryginalne rozwiązania, które zaskoczą Nowożeńców. Co jest modne w tym sezonie? Na pierwszym miejscu teledyski weselne. Klip weselny, to migawka najważniejszych momentów weselnych. Nierzadko jest on intro do głównego filmu z ślubu. Jest to również fajny pomysł na prezent dla gości weselnych. Nowinką w branży wideofilmowania są filmy z gatunku SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montowane są jeszcze w dniu wesela. Składane są z migawek z domu Pary Młodej i uroczystości zaślubin. Filmy SDE pokazywane są już na weselu, jako tło całej uroczystości. Żałuje, że parę lat temu nie mogłam się zdecydować na film tego typu. Chętnie zdecydowałabym się na coś takiego. Dzisiaj rządzą jeszcze filmy weselne z humorem. Niektórzy kamerzyści urządzają tematyczne gry, aby uświetnić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z radością. Bardzo często pojawiającą się modą jest skracanie filmów. Nie wiem czy pamiętacie filmy weselne nagrywane tak z dekadę temu. Dla mnie bardziej niż film był to reportaż weselny. Długotrwałe i prosto mówiąc delikatnie monotonne. Obecnie kamerzyści ślubni co raz częściej wykonują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Moim zdaniem w takim okresie czasu można bezproblemowo zawrzeć wszystko to co najistotniejsze.

Jak już pisałam na początku – odpowiedni kamerzysta weselny to największy klejnot. Nie mam pojęcia jak Wy uważacie, ale według mnie kamerzysta na wesele był nawet ważniejszy niż fotograf! Pewnie pragniecie teraz poznać moją rekomendacje? Oczywiście polecam kamerzystę weselnego, którego zatrudniliśmy z mężem na nasze wesele. Kiedy tylko zobaczyliśmy jeden z zaprezentowanych na jego stronie internetowej filmów, od razu stwierdziliśmy, że to nasz ten kandydat będzie dla nas najlepszym wyborem. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok