Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy i jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze ?

Decydując się na wycieczkę powinniśmy zatroszczyć się o dobre pakowanie. Szczególnie jeżeli wybieramy się w góry albo czeka nas długie zwiedzanie, trzeba pamiętać nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale także spakowaniu zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób ceni sobie podróżowanie z turystycznymi termosami, które przez długi czas zachowują chłód lub ciepło kawy, herbaty albo innego napoju. Jakie termosy są uznawane za najlepsze i z jakiej przyczyny? Zwykle najbardziej interesującym nas wyznacznikiem jest czas utrzymywania temperatury, chociaż tak samo ważna jest szczelność i wytrzymałość. Pośród najbardziej zananych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Stanley, Thermos oraz Esbit, z tego powodu warto je poznać.

Który turystyczny termos wybrać?

Kupując turystyczny termos nalepiej spojrzeć na kilka szczególnych kryteriów, jakie mówią, czy turystyczny termos spełni swoją funkcję w określonych warunkach, czy nie. Istotna jest tutaj wygoda, forma i surowce, z których termos turystyczny jest wykonany. Im silniej zależy nam na dobrym wykonaniu, tym lepiej kupić termos wykonanego z dobrej jakości surowców, jakie nie mają niebezpiecznych substancji i korzystnie oddziałują na właściwe funkcjonowanie turystycznego termosu.

Dobrze także pomyśleć o tym, by termos miał zewnętrzną powłokę, za pomocą której mamy gwarancję, że termos turystyczny nie wyślizgnie się nam z dłoni także w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dobrać obszerność swojego termosu. Zwykle turystyczne termosy dostępne są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im krótsza wyprawa tym mniej pojemny termos się nada. Na obszerne wycieczki lepiej zdecydować się na pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, którym lepiej się kierować, chcąc ocenić, który turystyczny termos wybrać jest oczywiście długość zatrzymania temperatury. W tej kwestii ważny jest nie tylko czas zachowania zimna bądź ciepła, dlatego że w przypadku najlepszych termosów może to być nawet doba, ale także zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zachowa przez długi czas tą samą temperaturę. Warto pamiętać, że im bardziej zapełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. Aby jednak termos był dobry, musi posiadać właściwy korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Zwykle nakrętki są odkręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeżeli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Najbardziej popularne turystyczne termosy

W sklepach da się wybrać sporo turystycznych termosów, choć najbardziej znane i kupowane należą do trzech producentów, od lat tworzących zarówno termosy na żywność oraz termosy do napojów, a do tego termiczne kubki (one mniej sprawdzają w trakcie wielogodzinnych wycieczek i cechują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane turystyczne termosy należą do firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one bardzo cenione wśród wielu wielbicieli podróży i wycieczek. Czym wyróżniają się ich termosy?

Termosy turystyczne firmy Stanley

Termosy turystyczne producenta Stanley mają prawie wiekową tradycję powstawania. Tworzone od prawie 100 lat termosy ze stalowym wkładem są mocno wytrzymałe i przez lata uczestniczą w najdłuższych wyprawach. Według producenta są tak niezawodne, że dadzą radę przetrwać wiele lat w ciężkich warunkach, polegając na swoich właściwościach termicznej izolacji. Jak już wiemy, umiejętność zatrzymania temperatury zależy od wielkości i napełnienia turystycznego termosu oraz jego budowy. Poszczególne modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu turystyczne termosy Stanley do posiłków lub napojów zatrzymają:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Trzeba jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem przemijających godzin będzie stawała się nieco wyższa/niższa.

Termosy turystyczne firmy Thermos

Inną tak samo znaną i mocno polecaną firmą sprzedającą turystyczne termosy i termiczne kubki jest firma Thermos. To jedna z największych firm tworzących termosy od lat, z porządnych materiałów i surowców. Ponadto Thermos tworzy termosy w swoich fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty marki Thermos zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy turystyczne firmy Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat zdobywa sukcesy na rynku, w projektowaniu swoich obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich szeroka oferta produktów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre właściwości utrzymywania temperatury, dobra cena i jakość, zachęcają, by przynajmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, utrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach ok. 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Pamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci termosów wskazują, że w zmywarce można czyścić tylko korek, ale nie tyczy się to wszystkich modeli. Z reguły termosów umieszczamy w zmywarce, ponieważ silne detergenty i wpływ wysokiej temperatury w trakcie czyszczenia, może ujemnie wpłynąć na ich zdolność do utrzymywania temperatury.

Termos turystyczny

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok