Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?

Lampa Beyond
21 września, 2020
Firma sprzątająca dla firmy
28 września, 2020

Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?

Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go wybrać?

Decydując się na podróż powinniśmy zadbać o porządne pakowanie. Szczególnie kiedy wybieramy się w góry albo planujemy wielogodzinne zwiedzanie, warto pomyśleć nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale też spakowaniu ciepłego lub zimnego napoju. Wiele osób ceni sobie podróżowanie z termosami turystycznymi, które przez dużą ilość czasu zachowują temperaturę kawy, herbaty albo innego napoju. Które turystyczne termosy są oceniane jako najlepsze oraz z jakiej przyczyny? Zazwyczaj najbardziej interesującym nas parametrem jest długość utrzymywania ciepła lub zimna, choć równie ważna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród szczególnie popularnych termosów turystycznych wyróżniamy termosy firm Thermos, Stanley oraz Esbit, z tego względu warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Chcąc wybrać termos turystyczny trzeba spojrzeć na kilka ważnych elementów, jakie mówią, czy termos turystyczny spełni swoją funkcję w określonych warunkach, czy też nie. Ważna jest tutaj wygoda, struktura oraz tworzywa, z jakich termos jest zrobiony. Im mocniej zależy nam na jakości, tym rozsądniej nabyć termosu stworzonego z dobrej jakości materiałów, jakie nie zawierają niebezpiecznych substancji oraz korzystnie oddziałują na sprawne działanie termosu.

Powinno się też pomyśleć o tym, aby termos był wyposażony w powłokę zewnętrzną, za pomocą której mamy gwarancję, że termos turystyczny nie wysunie się nam z dłoni też w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak długie przewidujemy wędrówki, powinniśmy dobrać pojemność swojego termosu. Zazwyczaj turystyczne termosy można kupić w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wycieczka tym mniej pojemny termos się nada. Na całodniowe wycieczki warto zaopatrzyć się w większy termos.

Najważniejszym parametrem, którym najlepiej się zainteresować, chcąc ocenić, który termos turystyczny wybrać jest rzecz jasna długość zachowania chłodu lub ciepła. W tej kwestii ważny jest nie tylko czas zatrzymania ciepła bądź zimna, dlatego że w przypadku świetnych termosów będzie to nawet pełna doba, ale też zakres temperatur. Nie ma termosu, który zachowa przez wiele godzin dokładnie tę samą temperaturę. Warto wspomnieć, że im bardziej wypełniony termos, tym dłużej będzie on spełniał swoją funkcję. Aby turystyczny termos mógł być dobry, musi mieć odpowiedni korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Zazwyczaj korki są odkręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeżeli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Szczególnie popularne turystyczne termosy

W sklepach możemy kupić bardzo wiele termosów turystycznych, choć szczególnie znane oraz polecane należą do trzech firm, od lat sprzedających tak samo termosy na żywność oraz termosy do napojów, a także termiczne kubki (te mniej spisują się w czasie długotrwałych wycieczek oraz cechują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane turystyczne termosy należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one mocno cenione przez różnych wielbicieli wycieczek i podróży. Czym wyróżniają się ich turystyczne termosy?

Turystyczne termosy Stanley

Termosy firmy Stanley mają prawie wiekową tradycję powstawania. Produkowane od niemal stu lat termosy z wkładem stolowym są bardzo wytrzymałe oraz przez lata uczestniczą w najdłuższych wyprawach. Według firmy są tak niezawodne, że dadzą radę przetrwać długie lata w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich właściwościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, umiejętność zatrzymania ciepła lub zimna zależy od wielkości i napełnienia termosu oraz elementów struktury. Poszczególne modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu turystyczne termosy Stanley do posiłków lub napojów zatrzymają:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy większych, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • termiczną izolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać termiczna izolacja w przypadku termosów turystycznych Stanley jest bardzo wysoka. Należy jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem kolejnych godzin stanie się co raz niższa/wyższa.

Turystyczne termosy Thermos

Inną równie popularną oraz bardzo polecaną firmą tworzącą turystyczne termosy oraz termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród produkujących termosy od lat, z jakościowych surowców i materiałów. Co więcej Thermos tworzy termosy we własnych fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty firmy Thermos utrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy na rynku, w projektowaniu kolejnych obiadowych termosów oraz termosów na picie. Ich szeroka gama kubków i termosów zachęca użytkowników, a bardzo dobre właściwości utrzymywania ciepła lub zimna, jakość i dobra cena, zachęcają, aby co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, utrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach mniej więcej 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Pamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie należy czyścić w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce można czyścić tylko korek, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Przeważnie termosów umieszczamy w zmywarce, bo mocne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury w czasie czyszczenia, może destruktywnie wpłynąć na ich właściwość do utrzymywania temperatury.

www.kubek-termiczny.pl/sklep/termos-stalowy-stanley-classic-1-3-l-zielony

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok