Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Oświadczenia poświadczenie i inne dokumenty
28 października, 2019

Dobry Fryzjer – na co zwracać uwagę

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie zasługa codziennej pielęgnacji, ale również kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego względu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest taki ważny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie muszą być brane pod uwagę. Wśród innych istotny jest również wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są również certyfikaty, jakie często można zobaczyć na stronach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer systematycznie się rozwija – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wszystkich klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy są sławni z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują fantazyjne upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub albo inne okazje. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego umiejętności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, żeby upłynął w miłej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, jednak należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów trzeba się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto również zwrócić uwagę na to, ile czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zbyt niewiele uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego wymagają.

Istotna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować zniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego jego wygląd jest niezwykle ważny. W tej dziedzinie kluczową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest również to, w jaki sposób personel troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Warto również ocenić sam wystrój. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ponure, przygnębiające salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy również jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw rzutuje na rezultat działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest kiepski.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok