Depilacja laserowa – nowatorski sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, balsamy opóźniające wzrastanie włosków, depilacja IPL – to prawdopodobnie najpowszechniejsze zabiegi usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Z całą pewnością zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, jednakże po tymże czasie procedurę należy powtórzyć. I to naturalnie jest fundamentalny argument odnalezienia depilacji laserowej – inaczej zabiegu usunięcia owłosienia na stałe. Bynajmniej nie jest to projekt nowy, gdyż w ostatnim czasie dużo osób umawiało się na terapię z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dziś najmodniejszym i najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Odkrywcy, którzy zbudowali, a w dalszej kolejności wprowadzili do obiegu oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę świetlną. Takie podejście zagwarantowało wzmocnienie wydajności terapii, zmniejszenie czasu jego wykonywania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i mamy możliwość ją z dobrym rezultatem używać do okolic intymnych, skóry niezmiernie wrażliwej lub opalonej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji lub mają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który odebrał wiele prestiżowych nagród. Co istotne, w ogóle nie stwarza jakichkolwiek skutków ubocznych.

Najczęściej trzeba od 3 do 5 sesji, żeby definitywnie usunąć wszystkie włoski. Jeśli wyselekcjonujemy jedną lub więcej partii, przykładowo przedramiona i pośladki za jednym razem, wówczas kosmetyczka może to wykonać w czasie jednej wizyty. W praktyce ilość zabiegów zależy od rodzaju owłosienia i poziomu, na jakim znajduje się włosek. Pierwszy zabieg zwalcza włosy najbardziej rozpoznawalne, najmocniejsze, które są w późnej fazie rozwoju. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wschodzą równocześnie, z tego względu laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa rzeczywiście zapewnia dobre efekty?

Na pewno są one o wiele atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji klasycznymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia mogą dać się zauważyć wyłącznie sporadyczne włosy (przykładowo w wyniku w okresie przekwitania). Klientki, jakie zdecydowały się na taki zabieg i zamieszczają swoje oceny na stronach tematycznych w 99% są zadowolone z efektów. Szczególnie, że jest to odpowiednia technika na wrastające włoski. A konkretnie? Szkodliwym skutkiem lekkomyślnych depilacji lub najzwyczajniej w świecie predyspozycji są niewielkie ranki na skórze, czerwone grudki lub krosteczki. Potrafią także dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas wizytacja u lekarza jest czasami nieunikniona. Włosy wcale nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna zbierać się ropa, zaś wówczas powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną propozycją, żeby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przybliża do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest przygotowanie obserwacji włosków i przystosowanie mocy wiązki światła. Lasery starszego typu nie mają takiej możliwości, z tego względu przed konsultacją należałoby stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Nowoczesny skaner sprawdza parę paramentów równocześnie, m.in. koloryt i zwartość włosów. Nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie sprawiało ból lub powstaną poparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najważniejszy atut należy uznać wygospodarowany czas, ponieważ absolutnie nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak realizowaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie należy też nabywać kolejnych golarek, inwestować w markowe urządzenia do domu, trudzić się z nagrzewaniem wosku i bólem. Panie wolą epilację ze względów typowo ekonomicznych. Są w stanie naturalnie wyruszyć na plażę w stroju kąpielowym, absolutnie nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krosteczek. Można cieszyć się aksamitną skórą! Sporym walorem dla Pań depilujących bikini jest możliwość znieczulenia niniejszego wyjątkowo czułego miejsca. Schładzający żel uśmierza intensywność odczuwania stopniowych impulsów przekazywanych przez laser. Do pozostałych zalet trzeba zakwalifikować brak efektów ubocznych po wizycie (dobrze jest jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj niesamowicie kosztowne, stąd też warto przeszukać lokalne propozycje i zweryfikować czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

Podczas trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość pozbyć się blisko 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy możliwość usuwać włosy chociażby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było usuwać niepożądane owłosienie

Można wyodrębnić cztery typy laserów, wykorzystywanych aktualnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię depilacja na całe życie, najedź w link i zobacz najczęstsze pytania.

depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok