Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Kostka brukowa – układanie, producenci, charakterystyka
14 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
16 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – chyba każda z nas wie na czym polega ten zabieg. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę indyjskiej religii, aczkolwiek w ogóle to sformułowanie nie jest powiązane z mistycyzmem i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą cierpi wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin opisujący zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być narażeni na tą chorobę, jednakże większość mężczyzn lubi mieć ciało pokryte dość obfitym futerkiem. Dla pań tymczasem to absolutny koszmar.

U pań zapadających na hirsutyzm włosy pojawiają się w nadmiernej ilości na rozmaitych partiach ciała – w okolicach intymnych, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na twarzy. Musicie potwierdzić, że włosy na atrakcyjny, kobiecej twarzy nie wyglądają estetycznie i urzekająco. A generalnie każda z pań marzy o tym by być zauważana i elegancka.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bezboleśnie redukuje zbędne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to środek bezpieczny, szczególnie zalecany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej wyjątkowej przypadłości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym poradnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się przesadnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, czarne włoski pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale także na brodzie, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm występuje jako problem kosmetyczny. Bywa, że jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u pięknej 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Żeński organizm tworzy równocześnie estrogeny ( kobiece hormony), jak i androgeny, czyli hormony płci męskiej. Od czasu do czasu możliwe jest, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wytwarzać zbyt dużą liczbę hormonów płci męskiej. Wynikiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w pozostałych miejscach. Pozostałymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pojawianie się nadmiernego owłosienia u dziewczyn mogą odpowiadać również sterydy (wprowadzane w różnych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili odnotowania pierwotnych symptomów hirsutyzmu sugeruje się spotkanie u ginekologa. Po głębokim zbadaniu udokumentuje on diagnozę i zaaplikuje odpowiednie lekarstwa, lub powie, że nadmierne owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wtedy najefektywniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku sesji raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem kierowanym tylko do kobiet cierpiących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – panie i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem w 100% usuwa włoski z jakiejkolwiek części ciała. I tak, mają rację Ci którzy twierdzą, że jest to zabieg bezbolesny. Należyte nastawienie aparatury do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrwałe jest Twoje owłosienia. W sumie efekt finalny jest taki – dogłębne usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda techniczna nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje przyswojona przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest nieodwracalne zniszczenie struktury włoska, który przestaje rosnąć i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Podyktowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień lasera wchłaniany jest wyłącznie przez włoski, które wyczuwalne są na skórze. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą wymaganej ilości promieniowania właściwej do ich naruszenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włoski zostają zredukowane.

Jak informuje spora liczba ludzi, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Czarne włosy wzrastające na twarzy zanikają po paru wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zaskakuje nas, że dziewczyny cierpiące na hirsutyzm wybierają tą przynoszącą efekty formę kuracji. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których nadmierne owłosienie wywołuje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie czekaj ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu wyeliminować owłosienie dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów medycyny estetycznej, instytut dostarcza fachową depilację laserową przy użyciu pionierskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Zależy Ci na tym by posiadać piękną i zadbaną skórę? My Ci w tym pomożemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: depilacja laserowa Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok