Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termos turystyczny – który najlepszy i jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk powinien być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski będą miały długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie istotne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok