Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – najnowsze trendy
24 października, 2019

Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym uznaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od dawna stosowana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają zostać usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk musi być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej formy, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort podczas usuwania. Planując depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, by podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto też dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok