Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie ortodontyczne – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Endermologia Toruń

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega zabieg ?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty endermologii ?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie jedzenie z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy także regularna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są także urazy i choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary także trzeba ominąć.

Endermologia

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok