Gorące nożyczki, czyli o skuteczności strzyżenia na gorąco

adwokat toruń zrzeczenie się spadku podstawy dziedziczenia
Okiem prawnika – dziedziczenie spadku
Kwiecień 17, 2017
prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko
Adwokat w sprawie o alimenty pomoże nam wyjść z trudnej sytuacji
Kwiecień 19, 2017
Zdrowo wyglądające i połyskujące włosy to cel wielu osób, niestety jego spełnienie w znacznej mierze przypadków jest niewykonalne, ponieważ utrzymanie włosów w doskonałej formie wiąże się ze sporym wysiłkiem a także poświęcenia wielu godzin, co dla niektórych jest niewykonalne. Na całe szczęście aktualnie ten kłopot da się rozwiązać i to przy zastosowaniu pojedynczego zabiegu wykonywanego przez fryzjera. A przepisem na momentalną poprawę wyglądu włosów jest… strzyżenie na gorąco.

Dawne sposoby strzyżenia na gorąco

Prawdopodobnie co niektórych zaskoczy informacja, że dawniej zabieg przycinania na gorąco przeprowadzano przy pomocy… świeczek. Łatno można się domyślić efekty takich zabiegów fryzjerskich były niesatysfakcjonujące, a podpalanie włosów często kończyło się zupełnym ich spaleniem.

O tym, że spora temperatura wywiera dobry wpływ na włosy, zdajemy sobie sprawę nie od dziś. Już w dawnych zauważono, że dzięki gorącej temperaturze realne jest zamknięcie powłoki włosa, co powoduje, że włos jest zabezpieczony przed szkodliwymi bodźcami zewnętrznymi i odzyskuje właściwy połysk.

Gorące nożyce współcześnie

Dzisiaj oczywiście nikt nie stosuje zabiegu z podpalaniem by polepszyć stan włosów. Szczególnie że od teraz na rynku wprowadzono unikalne nożyczki na gorąco marki Jaguar Thermocut, które dają możliwość, aby w kilka minut przywrócić przesuszonym włosom piękny wygląd bez ryzyka, że zostaną one spalone w trakcie zabiegu.

Dlaczego gorące nożyczki Jaguar są wyjątkowe?

Marka Jaguar Thermocut skonstruowała specjalistyczne gorące nożyce, dzięki którym efekty strzyżenia na gorąco są wyraźnie lepsze niż w wypadku metod realizowanych mniej zaawansowanymi nożyczkami, które zamiast polepszyć stan włosów, zwyczajnie palą włosy.

strzyżenie na gorąco gorącymi nożyczkami fryzjer górny Toruń

Różnica jest kolosalna – gorące nożyczki Jaguar jako jedyne mają innowacyjny system zmiany temperatury nożyczek w zakresie od 90 do 150 stopni Celsjusza, co sprzyja temu, że fryzjer jest w stanie ustawić taką temperaturę, która będzie idealna dla określonego rodzaju włosów, i wpłynie na najpozytywniejsze rezultaty strzyżenia na gorąco.

Błyskawiczna poprawa włosów po strzyżeniu na gorąco

Strzyżenie gorącymi ostrzami Jaguar to sprawdzony i niezawodny zabieg poprawiający kondycję włosów. Efekty podcinania gorącymi ostrzami są dostrzegalne błyskawicznie, ponieważ strzyżone na gorąco łuski włosów pozostają uszczelnione. Po skończonym zabiegu za pomocą gorących nożyczek Jaguar, włosy są zabezpieczone przed ubytkiem pierwiastków odżywczych. Dostrzegalna jest dodatkowo zmniejszona podatność włosów na czynniki zewnętrzne.

Zabieg strzyżenia na gorąco – zalety

Zabieg obcinania gorącymi nożycami ma sporo zalet. Warto wspomnieć, że jest to zabieg, który daje błyskawiczne, widoczne efekty. Kolejną zaletą jest fakt, że gorące nożyczki mają rzeczywisty wpływ na naprawę
stanu
włosów i warto podkreślić, że jest to stan, który utrzymuje się przez dłuższy czas, czego nie można powiedzieć o pozostałych zabiegach fryzjerskich, które tylko chwilowo polepszają kondycję włosów. W ich przypadku nieraz jest tak, że już po umyciu głowy, włosy od razu prezentują się nieszczególnie, są osłabione i matowe. Należy jeszcze wspomnieć, że gorące nożyczki likwidują kłopot z rozdwajającymi się końcówkami, ponieważ zabezpieczają one łuski włosa, dzięki czemu nie są one podatne na niekorzystne wpływy czynników atmosferycznych.

Bezpieczne strzyżenie gorącymi nożyczkami

Gorące nożyczki kojarzą się czasem z rozgrzanymi do granic możliwości ostrzami, które są w stanie spalić włosy. W wypadku techniki zastosowanej w gorących nożyczkach Thermocut nie ma ryzyka, że włosy będą uszkodzone. Nie jest także realne, aby gorące nożyce poparzyły zarówno klienta jak i samego stylistę fryzur gdyż firma Jaguar także przypilnowała tego, by ich gorące nożyczki zostały dokładnie zabezpieczone termopowłoką wytrzymałą na znaczne temperatury.

Ile czasu trwa zabieg gorącymi nożycami?

Zabieg wykonany gorącymi nożyczkami trwa nieco dłużej niż typowe skracanie włosów. Jest to uwarunkowane tym, że właściwe przeprowadzenie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od fryzjera wcześniejszego przygotowania. Wypada mieć na uwadze, że przed rozpoczęciem zabiegu strzyżenia na gorąco, stylista fryzur musi wykonać test włosów, co sprawia, że może on wybrać idealną temperaturę, która da najlepsze efekty. Samo przycinanie powinno być zrealizowane z jak najwyższą starannością, by naprawa wyglądu włosów była równomierna.

Strzyżenie na gorąco powinno być wykonywane przez doświadczonego fryzjera

Warto jest jednak dopowiedzieć, że zabieg podcinania gorącymi nożyczkami da niezwykłe wyniki wyłącznie wtedy, gdy będzie on wykonany przez fachowego stylistę fryzur, który bezbłędnie potrafi dobrać optymalną temperaturę nożyc przystosowaną do stanu zniszczenia włosów. Oprócz tego stylista fryzur przeprowadzający zabieg gorącymi nożyczkami musi jeszcze fachowo strzyc włosy. Przez to zabieg gorącymi nożycami powinien wykonywać wyłącznie zawodowy fryzjer.

Gorące nożyczki w mieście Toruń

Gorące nożyczki Jaguar to najnowszy tego typu produkt na rynku, dlatego zaledwie kilka salonów fryzjerskich świadczy zabieg podcinania włosów gorącymi nożycami. Na przykład w mieście Toruń wyłącznie jeden fryzjer realizuje strzyżenie włosów z zastosowaniem bezkonkurencyjnych gorących nożyczek Jaguar.

Mapa salonu fryzjerskiego, gdzie dostępne jest strzyżenie na gorąco:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ul. Broniewskiego 90, Toruń.

Mieszkasz w Toruniu i chcesz wypróbować strzyżenie gorącymi ostrzami na własnych włosach? Odwiedź godne polecenia studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Strzyżenie na gorąco.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok