Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
26 marca, 2017
Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
1 kwietnia, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co powinnyśmy wybrać? Kosztowny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta chce mieć doskonałe ciało, obowiązkowo bez najmniejszego włoska! Spora część z nas z nas w ogóle nie chce marnować czasu na skupowanie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi trzeba pozostawać pod prysznicem kilkanaście minut. Maszynki do golenia, koszmarny wosk, drogie akcesoria na potrzeby pozbywania się owłosienia w domu – muszą już odejść. Pojawił się już ich następca – profesjonalny laser, który potrafi usunąć włosy z każdej części ciała i to na całe życie. Jeżeli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest potwornie uciążliwe. Ma to na uwadze bez wątpienia każda kobieta. Odrastające włosy są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze ciężej się ich pozbyć. Jeżeli zamierzamy iść na zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, to musimy obowiązkowo wiedzieć jak wykonać poszczególne kroki, bo możemy zrobić sobie krzywdę, tzn. zranić skórę. Krótko mówiąc nie można zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, gdyż to kwintesencja idealnie gładkich nóg (albo innych partii ciała). A może skorzystać z dobrodziejstwa nowoczesnych technik i postawić na laser? To efektywna metoda, jednak nie jest wcale taka oczywista. Musimy zapisać się na parę luksusowych sesji, ażeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski raz na zawsze. Bardzo ważne jest przygotowanie ciała do wspomnianego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo i atrakcyjną, piękną skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile czasu poświęcasz na pozbywanie się włosów z nóg lub pach? Jeśli kupiłaś w markecie maszynkę do golenia to tracisz codzienne aż 7 minut, a to daje plus minus 167 godzin każdego kolejnego roku. Golarka elektryczna lub plastry z woskiem wyłącznie pozornie są wydajne, bowiem należy je wykorzystywać co najmniej przez 30 minut co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą kosztowne balsamy, kremy i inne kosmetyki, których zadaniem jest spowalniać wzrastanie włosów lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest przykra i tylko dzięki niej możemy mieć niedługo kłopoty z wrastaniem włosków. Na dodatek w sumie nie jest taka tania. Sumując te wszystkie zabiegi, trzeba śmiało powiedzieć, iż depilacja laserowa jest najskuteczniejsza i mało kosztowna. W Polsce wiedza o tym zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż zadowalająca. Kilkadziesiąt Klientek dowiaduje się o niniejszej opcji podczas wpisywania się na inne zabiegi, przykładowo gorącym woskiem. Nie decydują się na to, ponieważ ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Oprócz tego o depilacji laserowej krąży wiele mylnych opinii.

Dlaczego? Gdyż wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są traktowane jak synonimy. Da się to zaobserwować chociażby po artykułach na wielu stronach internetowych, czy wypowiedziach rozmaitych „fachowców” na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i wcale nie bazuje jedynie na tym, iż w pierwszym z tych wyrazów nie ma zaczarowanej literki „d”. W manualnej depilacji (przykładowo za pomocą plastrów z woskiem bądź maszynką elektryczną) włosek jest usunięty, lecz tylko pozornie. Pełna cebulka i brodawka odżywiająca meszek pozostają nienaruszone. Z tego względu depilację należy wielokrotnie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego redukowania owłosienia. Uszkadza meszek, cebulkę oraz ową brodawkę – natomiast efektem jest brak perspektywy odbudowy włosa i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. W czasie usuwania owłosienia dostarczany jest impuls. Melanina, zatem barwnik znajdujący się w środku każdego pojedynczego włosa, wchłania przekazywane światło. W trakcie działania głowicy jest uwalniane ciepło, zaś pojedynczy włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest niszczony. Wydajność lasera bazuje na tym, czy od razu uszkodzi poszczególne cebulki z meszkiem czy jedynie je naruszy. Mnóstwo urządzeń, które montuje się w domach czy gabinetach kosmetycznych tylko pogarsza mechanizm wzrastania włosa. Stąd też po krótkim czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest rzeczą indywidualną, lecz nie możemy na pewno powiedzieć, że depilacja laserowa w ogóle nie boli. W trakcie nadawania impulsu Klientki mówią o tym, iż wyczuwają drobne ukłucia albo mrowienie. Najsłabsza bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, zaś najwyższa w okolicach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednakże doprawdy drobny, nic nie znaczący dyskomfort, bowiem na całe życie uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jednorazowy zabieg na pewno nie da satysfakcjonujących efektów. Wiązka lasera usuwa w czasie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków efekty zagwarantują cztery sesje depilacji laserowej. Jednakże u 20% osób nieodzowne są terapie przypominające, ponieważ naturalnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po niedługim czasie potrafią zacząć wyrastać i musimy udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosków przez cały ten czas był ogromnie istotny, natomiast lasery zakupione w salonach kosmetycznych w ogóle nie potrafiły poradzić sobie z włosami złotawymi, rudymi czy szarymi. Jasne owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do epilacji, gdyż lasery diodowe miały dylemat z rozróżnianiem włosa od skóry. Aktualnie korzysta się raczej z lasera Palomar Vectus, który jest uzbrojony w oryginalne urządzenie do obserwacji włosów i skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się możliwe depilowanie chociażby wyjątkowo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy w intensywnym kolorze – atramentowe, czekoladowe – i bardzo jasne, przykładowo rdzawe i we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dopasowany do odcienia włosków oraz koloru skóry, by krótko mówiąc nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Parametry są w takiej sytuacji na każdym kroku bardzo dokładnie wyszukiwane, żeby pacjentki czuły maksymalny komfort podczas usuwania owłosienia.

Kto nie powinien nadal skorzystać z kuracji depilacji laserowej? Niewątpliwie Panie, które posiadają popielate włosy. Są one kompletnie pozbawione barwnika, a epilacja laserowa najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi obowiązkowo być odżywiona, krótko mówiąc nie może być na niej jakichkolwiek ranek ani zbyt suchych rejonów. Na kilka dni przed zabiegiem warto przeznaczyć parę chwil na przyzwoitą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być oczyszczona (bez koktajli odżywczych, kremu barwiącego itp.). Niesłychanie ważne jest również dokładne ogolenie skóry, bo w ogóle nie wolno depilować skóry podrażnionej. Uważne ogolenie daje gwarancję wygodnego oraz jako tako niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed kuracją każda Klientka bezwzględnie powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi raczej o wykluczenie przeciwwskazań. Zaraz potem dobierana jest głowica – o mniejszych gabarytach bądź o większych gabarytach w zależności od określonej partii ciała. Okazalszą wykorzystuje się na dużych obszarach, np. plecach. Mniejszą epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przybliżana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Z daleka prezentuje się to w ten sposób, że ciekawa lampa z koralowym oświetleniem jest przymierzana raz po raz do ciała. Po kuracji kosmetolog pokrywa balsamem łagodzącym cały rejon, na jakim zabieg był robiony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Natychmiast po wizycie i przez kilka kolejnych dni trzeba bezwzględnie pokrywać miejsca po epilacji balsamami, które w swym składzie zawierają panthenol czy kolejne komponenty schładzające i uśmierzające ból. Przez mniej więcej 7 dni wcale nie można stosować peelingów, musimy zrezygnować całkowicie z kosmetyków odwadniających, promieni słonecznych, basenu oraz sauny. Jeżeli wytworzą się strupki, absolutnie nie wolno ich niszczyć (gdyż zostaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest stworzony do epilacji całego ciała. Mamy szansę więc pozbyć się do końca życia włosów z nóg, intymnych rejonów, pod pachami. To świetny zabieg dla Kobiet, które mają niepotrzebne włosy w rejonie twarzy lub na brzuchu oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, m in. nad jeziorem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest kilka rodzajów chorób, jakie są fundamentalnym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu depilacji przy użyciu lasera. Zaliczają się do nich między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, schorzenia nowotworowe, bielactwo albo aktywne infekcje skóry. Kosmetolog nie zrealizuje wizyty, jeśli przyjmujemy specyfiki z retinoidami lub popijamy pewne zioła. Zabieg musi być przeprowadzony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bowiem wówczas mamy możliwość z nim omówić konkretne kłopoty pojawiające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz ujmując, terapii depilacji przy użyciu wiązki lasera wolno poddać się o każdej porze roku. Musimy natomiast pamiętać, iż po kuracji nie można w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, wędrować na basen lub próbować kosmetyków z alkoholem (intensywnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg musimy zrealizować w ostatnich dwóch miesiącach roku, gdyż końcowy zabieg odbędzie się gdzieś na wiosnę. Skończona kuracja trwa stosunkowo długo, ponieważ kolejne sesje muszą być przeprowadzane w korzystnych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni termin, ażeby zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, a wiosna, by pokazać ciało oraz pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się o wiele więcej kliknij w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok