PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
Luty 15, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound
Wybielanie zębów – w domu czy u dentysty
Marzec 7, 2019

JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to części, na których noszony jest cała masa naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć niejednokrotnie są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem dbać o stopy? Poniżej prezentujemy kilka popularnych tricków.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko usuwa obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są szczególnie kobietom, które zmuszone są na co dzień nosić buty na wysokich obcasach. Szpilki działają niekorzystnie na stopy, dlatego warto dbać o ich odpowiednią regenerację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także propolis.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest częste usuwanie zrogowaciałego naskórka. Nie zaleca się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja namnożeniu bakterii. Jeżeli upieramy się na stosowanie pumeksu, pamiętajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował na śmietniku. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest używanie specjalnej tarki- można ją łatwo umyć i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też wiele specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które zawierają oleje, które szybko radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Przez to łatwo ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnacji o skórę stóp. Specyfiki nawilżające trzeba stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, aby rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Nadmierne przesuszanie skóry to najczęściej rezultat niedoboru witaminy A. Najlepszym sposobem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Apteki oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować wyeliminować je przy pomocy metod domowych. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadpotliwością stóp. W tym wypadku rzeczą największej wagi jest staranna higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także wymienić obuwie: w godzinach pracy zakładać lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz zakładać obcasy? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak męczy to twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kości dużego palca, które są powodem dyskomfort i skrzywienia całej stopy. Nadmiernie obciążony paluch często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym przeciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Istnieje kilka sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej pracy w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy nieustannie postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok