Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale też kształtują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, nadmierne owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą ciągle ulepszone oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, nowoczesne technologie sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już sprawności pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj wymagają pracy specjalnych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i zasysa je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem porządnie odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dostarczane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do włączenia procesów naprawczych oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, pozytywny wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania nadają skórze jędrność i elastyczność oraz powstrzymują proces starzenia.

W tym zakresie można wykorzystać też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są odporne na ćwiczenia oraz specjalne diety. Innowacyjna technologia pozwoliła opracować metody, dzięki którym tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co zdecydowanie prościej jest je odessać albo przesłać do wątroby, skąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają także dodatkowe pozytywne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zminimalizować blizny, zmarszczki czy rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie opracowanych rolek masuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją też sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody są mało inwazyjne i przynoszą zauważalne rezultaty: możliwe jest usunięcie do 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń oraz wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne udostępniają nowoczesne zabiegi laserowe, które działają na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów dodatkowo wpływa na zatrzymywanie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, żeby podnosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

Depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok