Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy działalność – jakie są formy opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019

Liposukcja nieinwazyjna

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również pozytywnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, aby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, by przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w przeciągu paru dni.

Liposukcja laserowa ma też dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych efektów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oddzielenia tłuszczu od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Aby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i dobrze jest po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze widoczne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok