Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – najnowsze trendy
24 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019

Mezoterapia igłowa – nowoczesny zabieg kosmetyczny

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla wielu z nas dbanie o nie jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Wyjątkowość tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wstrzykiwane składniki redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i polega na uaktywniania kolagenu i elastyny. Od razu po mezoterapii skóra niestety nie jest zachęcająca i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie metodyki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub manualnie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca z dolegliwościami. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i łagodny. Funkcją mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to zależy od wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, leku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii twarzy? Na pewno jędrność i nawilżenie oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długi czas. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale również zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Przytrafiają się przypadki, kiedy porost włosów zostaje wstrzymany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się również pytanie, w którym momencie wypadanie jest kontrolowane, a w którym momencie trzeba zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to prostej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą normalną, a więc terapie stanu włosów, należy zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metodyki leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo zaawansowany, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry oraz nałożenie żelu znieczulającego w zależności czy pacjent, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok