kursy i szkolenia dla kierowców pogotowia ratunkowego kursy na pojazdy uprzywilejowane Toruń
Kierowca ambulansu – uprawnienia, kursy, zagrożenia
17 marca, 2017
Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
21 marca, 2017

Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie niepożądanego owłosienia

Maszynki oraz balsamy do golenia, kosmetyki opóźniające wzrastanie włosków, depilacja IPL – to chyba najpopularniejsze sposoby usuwania niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne zdają egzamin na kilka albo kilkanaście dni, jednakże po tym czasie czynność dobrze jest powtórzyć. I to oczywiście jest podstawowy powód wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. W sumie nie jest to pomysł nowy, bo jakiś czas temu dużo osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Dziś najnowocześniejszym i najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy stworzyli, a zaraz potem zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, za drugim razem zamontowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie wyjście zapewniło wzmocnienie efektywności kuracji, zminimalizowanie czasu jego wykonywania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz można ją z powodzeniem używać do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej lub śniadej. Mają szansę się na niego zdecydować osoby, które posiadają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na kosmetyki do depilacji albo posiadają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który otrzymał wiele świetnych nagród. Co istotne, absolutnie nie przynosi jakichkolwiek efektów ubocznych.

Zwykle trzeba od 3 do 5 zabiegów, aby całkiem usunąć wszystkie włoski. Jeśli określimy kilka partii, np. brzuch oraz pachy zarazem, to kosmetyczka jest w stanie to wykonać w czasie jednorazowej konsultacji. W sumie ilość zabiegów zależy od typu owłosienia oraz momentu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg usuwa włosy bardzo zauważalne, najciemniejsze, które są w finalnej fazie wzrostu. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie dojrzewają za jednym razem, stąd też laser usuwa około 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa naprawdę zapewnia zadowalające efekty?

Z całą pewnością są one o wiele lepsze niż w przypadku depilacji typowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia mogą wystąpić tylko pojedyncze włosy (przykładowo w wyniku ciąży). Panie, które zdecydowały się na owy zabieg oraz umieszczają swoje uwagi na forach w 99% są dumne z rezultatów. Zwłaszcza, że jest to doskonała technika na wrastające włoski. A dokładniej? Przykrym skutkiem nieuważnych depilacji bądź najzwyczajniej w świecie tendencji są drobne ranki na skórze, rozognione grudki czy krostki. Potrafią także wystąpić stany zapalne, a wówczas wizytacja u medyka jest czasami nieunikniona. Włoski wcale nie mogą przebić się przez skórę oraz pozostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna kumulować się ropa, zaś wówczas tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą możliwością, żeby poradzić sobie z takim kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przykłada do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie obserwacji włosków i dobranie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji nie posiadają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Nowoczesny czytnik weryfikuje kilka paramentów równocześnie, m.in. koloryt i gęstość włosków. Bynajmniej nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie wywoływało ból lub powstaną oparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy walor trzeba uznać wygospodarowany czas, gdyż nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny w taki sposób, jak realizowaliśmy to przez cały ten czas. Nie trzeba również nabywać kolejnych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia używane w domach, męczyć się z ogrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Klientki wolą epilację ze względów całkowicie praktycznych. Mają szansę naturalnie wyruszyć na plażę w stroju kąpielowym, absolutnie nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krost. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Dużym walorem dla Klientek depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia tego bardzo wrażliwego miejsca. Chłodzący żel redukuje intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów dostarczanych przez laser. Do kolejnych zalet można zaliczyć brak powikłań po sesji (dobrze jest jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej nadzwyczaj drogie, dlatego warto przejrzeć miejscowe propozycje i stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W trakcie trzeciej zabiegu laserem leczniczym Palomar Vectus mamy szansę pozbyć się prawie 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus można zniszczyć włoski choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było ograniczać zbędne owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery warianty laserów, wykorzystywanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja, wejdź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok