Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u stomatologa
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – z czego budować
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a także wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można zastosować mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u stomatologa jest całkiem komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez trudu regulować siłę lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić również za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok