Pyloxim - Power Si - Suplementy diety - Sklep internetowy z naturalnymi suplementami diety
Pyloxim i Power Si – sposób na niedobory witamin
25 listopada, 2016
Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Oprawa wizualna uroczystości weselnych
4 grudnia, 2016
Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Dziewczyny, wiem, że każda z Was marzy o pięknym i zadbanym ciele. Przeglądając czasopisma nasz wzrok przykuwają ładnie opalone modelki, o idealnych kształtach i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet wyglądają tak na co dzień. O ich urodę dba profesjonalny sztab ludzi retuszujących ich mankamenty. W dobie multimediów nie może zabraknąć cyfrowych przeróbek zdjęć, zatem często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby poczuć się dobrze we własnej skórze dobrze jest zacząć od drobnych zmian w swoim życiu. Rozsądne odżywianie i 30 minutowy trening każdego dnia (a nie wysiłek!), to pierwsze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Szczęśliwie, że są ułatwiają nam uzyskanie rezultatów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, która ułatwia pozbycie się obfitego owłosienia. Jeżeli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity w temacie trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Skądże, depilacja laserowa jest metodą w 100% bezbolesną. Jeżeli podczas depilacji czułaś ból, oznacza to, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub kosmetyczki dokonujące zabiegu nie były właściwie wyszkolone. Laser używany w depilacji powinien być odpowiednio skonfigurowany pod względem koloru skóry i poziomu melaniny. Przecież każda z nas jest wyjątkowa.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa to zabieg polegający na zniszczeniu cebulki włosa. Promień urządzenia wnika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. W ten sposób włos traci komórki odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w rezultacie przyczynia się do jego całkowitej utraty. I to raz na zawsze.

Dlaczego należy wziąć udział w kilku sesjach depilacji?

Pełna utrata owłosienia następuje dopiero po kilku wizytach. Standardowo przeprowadza się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 etapów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najskuteczniej depiluje się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też następujące po sobie zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

W jakich sytuacjach depilacja laserowa nie jest wskazana?

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, cierpiące na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaprzestać korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i z używania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także korzystanie z maści z retinolem, leczenie antybiotykami, spożywanie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów o właściwościach wyszczuplających. Wspomnę również, że na światło lasera odporne są włosy pozbawione melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, jednak zawsze warto jest przyswoić wiedzę na temat planowanego zabiegu trochę wcześniej. Przed epilacją należy dobrze umyć całe ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych preparatów i balsamów o właściwościach nawilżających. Skóra nie powinna być niczym posmarowana, gdyż może to zminimalizować rezultaty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich środków i napojów w których składzie znajdują się związki fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, błyskawicznie osiągniesz wymarzone efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa gwarantuje kompletne usunięcie włosów. Oznacza to, że po zakończeniu sesji zabiegów na danej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest również, bezbolesna i nie jest przyczyną żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać upragniony rezultat bez zaczerwienienia skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak depilacja laserowa nie tylko wpływają na wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam lepsze samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie musiały sięgać po maszynkę do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserem. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który zapewnia perfekcyjne efekty nawet po 3 zabiegach. Więcej informacji o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok