Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
28 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
2 kwietnia, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja laserowa czy depilacja gorącym woskiem? Jak wyglądały obie metody w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest ogólnie znany, włosy musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, a to trwa przeciętnie dwa lub trzy dni. Częstokroć u pewnych Pań wcale nie trzeba aż tyle zwlekać, i włosy zaczynają się pojawiać już po pierwszym dniu. Metoda jest niezmiernie bezpieczna, choć przeciwwskazaniem jest przykładowo posiadanie zbyt delikatnych naczynek włosowatych, których nie wolno podrażniać gorącym woskiem. Mogą tworzyć się wówczas czerwone, rozległe plamy i dalej kolejne „pajączki”. Kosmetolog nakłada podgrzany wosk na określone części ciała, a później przykłada uprzednio przygotowane plastry bądź paski materiału. Szybkim ruchem dłoni zrywa je wraz z włoskami. Metoda jest dla delikatnych Klientek szczególnie bolesna. Bolesność zależy zwyczajnie od progu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po terapii za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona jedynie niewiele, jednakże proponuje się przez nie mniej niż 4-5 dni dni nie korzystać z gorących kąpieli oraz peelingów w partiach, w jakich przeprowadzono depilację.
Dobrze jest na pewno zaprezentować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a raczej epilacji – wystarczy przygotować wybrany obszar jeden dzień wcześniej. Musimy precyzyjnie zgolić nogi zwyczajną jednorazową maszynką. Wcale nie musimy zapuszczać włosków przez co najmniej parę dni, a taka możliwość jest znacznym udogodnieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg ma miejsce w czasie 20 minut, jednak zanim to nastąpi trzeba odpowiedzieć na pytania w ankiecie albo porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest przykładowo przyjmowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która intensywnie podrażnia skórę. Absolutnie nie można też zażywać kąpieli słonecznych na 14 dni przed i po terapii. Niesłychanie istotne jest także to, aby nie stosować peelingów partii ciała, które będą poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na tydzień przed i po sesji. Nie wolno również eksponować ciała na promienie słońca w czasie serii zabiegów, zatem jesień i zima są świetnym okresem. Paniom w ciąży zabieg się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladawego ołówka pokrywa na skórze wszelkie przebarwienia, piegi oraz znamiona, bo laser ocenia intensywniej zabarwione partie skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest szczególnie skuteczny w przypadku kiedy chodzi o włosy mocne oraz o silnym zabarwieniu – prosto mamy szansę je usunąć. W salonach, w których praktykuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserowej zawsze wykonują zawodowcy. Używają urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby rejonów ciała, do których trudno dojść, między innymi pachy, okolice bikini i o większym zakresie działania, którą można szybciutko zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na parę sekund „wciąga” skórę, uszkadza centralną część włosków oraz kieruje się na inny rejon skóry. Mając na uwadze wieloraką grubość meszku, sumę melaniny bądź liczebność owłosienia, krótko mówiąc nie możemy zasadniczo założyć, jaki uzyskamy rezultat po jednorazowej konsultacji. Statystycznie niszczonych jest mniej więcej 30% włosków.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek woskiem:

Te Klientki, które przez przypadek mają do czynienia z depilacją gorącym woskiem, bezwzględnie powinny to przeczytać. Do wizyty trzeba zdecydowanie „wyhodować” włosy i to jest prawdopodobnie najbardziej dokuczliwe. Poza tym te Panie, które ani jeden raz nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie kosmetycznym, powinny się nastawić na to, że kuracja w zasadzie nie należy do najprzyjemniejszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednakże jest uzależnione od szybkości realizowania zabiegu oraz umiejętności kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog praktykujący depilację za pomocą wosku zrobi to szybciutko i bezproblemowo, w ogóle nie narażając Klientki na niespodziewany ból. W pierwszej chwili przykłada proporcjonalnie podgrzany wosk, zaś po kilku chwilach dociska uprzednio przygotowane plastry i gwałtownym ruchem likwiduje włoski. Innymi słowy w czasie wizyty można wyczuć wyłącznie oberwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zwykle najdotkliwsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to bez wątpienia zabieg dla Pań, które oczekują doraźnego wyniku. Cała technika trwa koło 20 minut, natomiast jedwabistość jest zachowana przez niemal 14 dni. Włosy, jakie później odrastają, są dużo subtelniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. W dodatku nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów powinniśmy wypełnić szczegółową ankietę, którą powoli ocenia się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszystkie pytania również podczas nakładania wosku. Nie trzeba zupełnie martwić się o ból, może jedynie ociupinę szczypać „wciągana” poprzez większą głowicę skóra. Najbardziej w delikatnych miejscach można mieć doświadczenie dyskomfortu, przykładowo w okolicy kolan. Podczas zabiegu powinniśmy uświadomić sobie to, iż będzie wyczuwalny delikatny zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest błyskawiczny oraz poniekąd wygodny. Kosmetolog instruuje Panie że usunięta zostanie wyłącznie spora grupa cebulek. Jest to zależne od fazy przyrostu włosa – kolejne muszą w takim razie wzrosnąć, by można było je unieszkodliwić laserem. Przez kilka dni włosy będą się rozkruszać, między innymi gdy będziemy pocierać skórę po kąpieli. Pozostałe włoski będą dyskretniejsze i będą też dużo wolniej dojrzewały. Można będzie przyuważyć obszary, w jakich będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po zabiegu będzie z pewnością zaróżowiona i w owym czasie wolno próbować pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da zadowalających efektów, dopiero pełen pakiet jest w stanie usunąć włosy ostatecznie (oraz przenigdy nie odrosną).
Podsumowując: w przypadku kiedy pragniemy zdecydować się wyłącznie na jeden zabieg, mamy szansę wybrać depilację podgrzanym woskiem (jednakże po pewnym czasie włosy będą wzrastały takie same). Jednak jeżeli ktoś zamierza zredukować owłosienie ostatecznie, warto zainwestować w serię zabiegów epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok