Protezy zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Przywykliśmy do tego, że naprawa zębów w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj rozkłada się na kilka wizyt. Zwłaszcza podczas leczenia z dziedziny ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Obecne sposoby pozwalają stomatologom na redukowanie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki nowoczesnym technikom implantologów gabinety stomatologiczne oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Proteza w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych odbudów protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na metodzie ulokowania implantów. Najczęściej wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki rodzaj stomatologicznego leczenia charakteryzuje się tym, że po pierwsze umieszczany jest implant, po czym w drugim etapie stomatolog przytwierdza protezę. Te dwie fazy izoluje kilkumiesięczny czas osseointegracji, to jest czas, gdzie implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na dobre, proteza może być umieszczona przez dentystę.

W sytuacji wstawiania zębów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których pełen proces umieszczenia implantów oraz oparcia na nich uzupełnienia zamyka się w jeden dzień. Warto jednak nadmienić, że procedurę osadzenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, by pełen proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie badań stomatolog przygotowuje szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które posłużą jako baza do stworzenia wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta wykona podczas jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej najpierw niezbędne będzie leczenie stomatologiczne, by w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na właściwy zabieg. Stomatolog ocenia stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest też pobranie właściwych wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk stworzy właściwą odbudowę protetyczną. Ponadto pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Ze względu na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku pełnego braku zębów często polecana przez dentystów jest metoda osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach metodą All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog przedstawia też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Następnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice dentystycznej. W tej fazie stomatolog aplikuje 4 lub 6 implantów dentystycznych, potem bezpośrednio tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką metodą – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a zabiera trochę czasu. Proteza tymczasowa gwarantuje pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z twardym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz pozwala im na bezpieczny proces integracji z kością, a na dodatek wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przebiega już po zespojenia z kością implantów, kiedy protezę tymczasową zamienia się na protezę właściwą. Z reguły na ten zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten krok również zostanie uwzględniony w czasie projektowania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna odbudowa protetyczna przygotowywana jest wysokiej klasy materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, dzięki czemu będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie dokładnej higieny oraz regularne konsultacje dentystyczne. Wszystkie zalecenia lekarz stomatolog przekazuje pacjentowi podczas kolejnych wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Szybkie aplikowanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Z reguły aplikuje się je u osób dotkniętych bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem przywrócenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, gdzie zostanie umieszczona proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza oraz nie wypada podczas mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają szczególnie tym, którzy utracili cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok