Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
Grudzień 10, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom
Styczeń 3, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Na ten moment ziemianie coraz częściej poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już zwykłe umówienie się na wódkę, czy na imprezę. Przykładem niestandardowej idei na fajną wspólną rozrywkę podwładnych lub wieczór z grupą przyjaciół został paintball. Niektórzy entuzjaści tej lubiącej adrenalinę rywalizacji skręcili w kierunku jakim jest laser tag – częstokroć nazywany paintballem laserowym. Z czego to wynika?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów na temat wzrostu popularności paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie widzimy podstawowe różnice między obiema dziedzinami rozrywki. Od czego zaczniemy? Po pierwsze – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na fizycznej amunicji, z którą mamy do czynienia w powszechnej formie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie występuje. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz mimo wszystko – strzelanie wiązką światła ma swoje spore atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu obejmuje tak biorących udział w rozgrywce jak i zgromadzonych. Nie trzeba zapewnić zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może towarzyszyć rzesza fanów, usytuowana bardzo blisko centrum wydarzeń.

Stosowne wydaje się pytanie – co ze światłem, jakie wyzwala broń, używana przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie bezpiecznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu gracze oraz zasiadający na widowni mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich należy zaznaczyć sprawę dotyczącą ubioru. Porównując znów do zwykłej wersji paintballa, przyśpieszone bicie serca i najlepsza zabawa idą w parze z zaawansowanymi środkami ostrożności oraz grubymi mundurami. Zwłaszcza to drugie może być kłopotliwe, kiedy rządzi duży upał w lipcu lub miesiąc później. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój może być praktycznie dowolny, i dlatego łączymy wygodę oraz luz rywalizacji.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – zwiększa się grono potencjalnych żołnierzy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie jest odpowiedni dla dzieci, a zastosują się do należytych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – chociaż na ogół firma może poprosić o konieczne specjalne potwierdzenie od rodzica. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Prawdopodobnie lwia część czytających chociaż raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Dziś laser tag powoduje, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – podczas gry w laser tag nie obowiązuje reguła, że po jednym błędzie zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Profesjonalna firma mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie się starała odwzorować broń, stosowaną przez militaria z Polski albo zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Jest oczywistym, że prócz sprzętu do strzelania, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub eliminacji. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie ekwipunku w niestandardowe rozwiązania, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia gry i poczucia się jak wprawiony gracz wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag dziś bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Przywołaliśmy już niemało pozytywów paintballa laserowego. To właśnie one, w zestawieniu z dosyć niewielkimi cenami powodują, że ten typ rozrywki będzie bardzo dobrym planem na przeżycie popołudnia/wieczoru w gronie zgranej ferajny, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. W tych czasach zwyczajna biba klubowa jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a taka męska batalia zestawi świetną zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

 

Laser tag może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Jego zaletą będzie to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Paintball laserowy jest także polecana nauczycielom, gdy chcesz przygotować niebanalną lekcję WF-u czy zapewnić wychowankom letnisko.

 

To trzeba mieć na uwadze – większość oferujących paintball będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a jak spojrzymy na coraz większą renomę paintballa laserowego, warto „zaklepać” sobie miejsce dużo wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, zaleca się przyjcie odpowiednio przed terminem i zaznajomienie się ze standardami, panującymi na terenie obiektu proponującego imprezę. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, nie będzie sentymentów i rozpocznie się rywalizacja!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok