Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż mieszkania dzięki przedstawicielowi biura nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca dla firmy

Wysprzątane biuro czy innego rodzaju zakład pracy to detal, na jaki klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, należy zadbać o porządek. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba czyszcząca na etacie może nie wystarczyć, ze względu na to wiele przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i zyskowne. Z uwagi na to nic dziwnego, że firmy sprzątające robią się co raz bardziej znane. Często bywa tak, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, należy szczegółowo określić w umowie, które usługi są konieczne, a do tego kiedy powinny być przeprowadzane. Bardzo często firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w galeriach handlowych. Trzeba też określić częstość sprzątania. W małym biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy na tydzień, z kolei tam, gdzie przeważnie pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok okresów sprzątania, lepiej skupić się na potrzebnych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających to głównie odkurzanie, czyszczenie mebli i zamiatanie, mycie podłóg albo usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi również czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje również pranie wykładzin czy mebli tapicerowanych. Dostępne są również okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Poza tym w czasie jesienno-zimowym można uzyskać usługę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Wybór usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru i pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór najlepszej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od sprawdzenia oferowanych usług, żeby zyskać pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Co więcej należy sprawdzić oceny i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów , potwierdzających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich trudno znaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest też technika pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, żeby robienie usług odbywało szybko i terminowo. Należy zwrócić uwagę także na pilnowanie harmonogramu pracowników i na dane na listach kontrolnych, dokumentujących częstość przeprowadzanych usług. Aby znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, dobrze też zainteresować się środkami czyszczącymi i urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie planuje, że będzie osobiście udostępniał potrzebny sprzęt i środki myjące, lepiej sprawdzić, czego używa dana firma w swojej pracy. Czasami firmy zachęcają do współpracy, gwarantując stosowanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, jakich nie można kupić w zwykłym sklepie czy drogerii.

Czy warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może stać się zyskowne z dwóch fundamentalnych powodów. Przede wszystkim to rozwiązanie jest zwykle tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Oprócz tego, w sytuacji, jeśli nie posiadamy osoby sprzątającej, opłacając fachową firmę, zabieramy taki obowiązek z innych pracowników, co oznacza, że mogą skupić się przede wszystkim na przydzielonych im zadaniach, jakie generują faktyczne zyski. Poza tym fachowe firmy sprzątają znacznie lepiej i dokładniej, a do tego niezwykle dyskretnie, kiedy dobierzemy czas czyszczenia, żeby nie przerywał pracy pozostałych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona i nie zniechęca klientów. Co więcej firma sprzątająca z reguły troszczy się o potrzeby placówki. Jeśli kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka informacja jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje też na samopoczucie pracowników i na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu łatwiej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok