Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
23 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
24 marca, 2017

Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na początku należy objaśnić, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna produkcyjna, której zadaniem jest doklejanie etykiet na różnorakie rodzaje opakowań. Przykładem mogą być butelki z żubrówką bądź wódką. Posiadają pociągły kształt i przeważnie są wyprodukowane ze szkła. Aplikator etykiet przenosi na nie etykietę z kluczowymi danymi: nazwą jednostki produkującą alkohol, nazwą trunku, datą ważności itp. W przypadku napojów wysokoprocentowych, np. śliwowicy, etykieciarka musi obowiązkowo nanieść również akcyzę.

Jedną z najbardziej popularnych firm wytwarzających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce parę procedur nanoszenia etykiet: nalepki samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety cięte, nalepki termokurczliwe. Etykieciarka potrafi przyklejać etykiety na różnorakie typy wyrobów, np. do koktajli (woda mineralna, słodkie soki, gazowane nektary), do żywności (olej rzepakowy, szybkie dania, mleko), do kosmetyków (kremy do twarzy, peelingi, kremy do golenia) oraz mnóstwo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najatrakcyjniejsze rozwiązania, jeżeli chodzi o znaczenie opakowań. Od jakiegoś czasu nowością jest technika Adhesleeve, która bazuje mówiąc w skrócie na tym, że każdorazowa etykieta ma specyficzne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując ten wytwórca zajmuje się produkowaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura, Roll-Line czy Rotaxa. Wyselekcjonowane modele mogą przenosić etykietki na pustych opakowaniach i tych zapełnionych alkoholem, tonikiem albo pożywieniem.

Należałoby bez wątpienia rozważyć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, przykładowo modularnej. Za jej sprawą mamy szansę znaczyć jednorazowo nawet 6 opakowań. Efekt ostateczny jest uwarunkowany od liczby stacji, w jakie będzie zaopatrzona oraz od wielkości karuzeli – ponieważ etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się mianem „karuzelowych”. Pojemniki puste albo z produktem są rozstawiane wokoło głównej stacji, która wiruje i w tym samym momencie przenosi naklejki.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

W przypadku kiedy producent pożywienia, trunków albo kosmetyków zamierza mieć ekonomiczną maszynę do mocowania etykiet na produkty, wtedy powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W Polsce jest jedynie kilka firm, jakie zajmują się sprowadzaniem tak profesjonalnych urządzeń fabrycznych oraz dalszym ich serwisem. Dobrze jest jednakże zainwestować w coś, co będzie wykorzystywane do seryjnej produkcji przez kilkanaście lat. Etykieciarkę mamy możliwość dostosować na potrzeby linii produkcyjnej, którą akurat posiada określona firma.

Podstawową zaletą jest sama technologia Adhesleeve, która zapewnia możliwość likwidacji niepożądanych wydatków, przykładowo kosztów składowania kleju, wkładów na rozczynniki (stosowane są w aplikatorach etykiet wykorzystujących gorący klej), finansowania dodatkowego czasu mechaników zajmujących się kontrolą systemów klejowych. Ogromnym plusem jest to, że wcale nie trzeba utrzymywać specjalistów – więc osób z wysokimi umiejętnościami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie prosta. Jest możliwa przy użyciu panelu dotykowego.

Mamy szansę także liczyć na dużo mniej zastojów na linii fabrycznej, większą odporność etykietek i zmniejszenie kosztów na energię (są powiązane z ocieplaniem kleju w innych rodzajach aplikatorów etykiet).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy fundamentalne zalety: przekonującą cenę, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Wzór dowolnego aplikatora nalepek jest zawsze dostosowywany do potrzeb Kupującego. Jest alternatywa ulokowania owej maszynerii na jak najmniejszym obszarze oraz za jednym razem nie zostają złamane przepisy BHP. Każda spośród nich posiada okrągłe ramy oraz specjalistyczne osłony, aby zatrudniony w czasie obsługi mógł poczuć się stabilnie. Przeczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są bardzo szybkie.

Koszt aplikatora etykiet zależy zwłaszcza od jej typu, mianowicie od technologii, w której później będzie pracować. Nie mniej znaczące jest też to, czy Nabywca jest zainteresowany zakupem kompletnej linii wytwórczej czy wyłącznie samego aplikatora nalepek. Plusem nowatorskiej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w niedługim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers okazjonalnie ulegają awarii oraz nie są przyczyną długich zastojów. Najczęściej w takich okolicznościach są analizowane: wskaźnik zawodności i standardowy okres przestoju linii.

Oprócz aplikatorów etykiet dobrze jest zaopatrzyć linię wytwórczą w inne supernowoczesne maszyny, np. inspektory butelek, zakrętarki bądź napełniarki. Na wydajność produkcji oddziałują wszystkie maszyny, które biorą udział w generowaniu towarów oraz pojedynczy pracownicy. Efektywność samej etykieciarki jest zależna od większej liczby czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli chcesz wiedzieć dużo więcej o nanoszeniu etykiet na opakowania, wejdź w link obok – Aplikatory etykiet

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok