Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Obowiązek alimentacyjny – wynajmij skutecznego adwokata
3 kwietnia, 2017
odchudzanie odchudzanie toruń zabiegi kosmetyczne
Sposoby na płaski brzuch – odchudzanie, ćwiczenia i lipomasaż
4 kwietnia, 2017

Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy mamy świadomość tego, iż idealne imprezy to takie, które absolutnie nie są ułożone w każdym najdrobniejszym szczególe – czyli sporo rzeczy najzwyczajniej w świecie ma miejsce pod wpływem chwili. Często jest tak, że im bardziej jesteśmy sceptycznie nastawieni i nie chcemy iść do kogoś, to impreza jest tym bardziej ciekawa. Natomiast jeżeli przygotowujemy się tydzień wcześniej (kobiety nabywają często fajne stylizacje z takiej okazji i dobierają makijaż), to prywatka okazuje się bardzo nudna oraz pragniemy błyskawicznie z niej wyjść. Osoba, jaka jest organizatorem bynajmniej nie potrafi do końca przewidzieć wszelkich zdarzeń, może tylko zaoferować pewne ramy, np. że o północy w trakcie Sylwestra uczestnicy imprezy będą wypijać szampana na świeżym powietrzu oraz spoglądać na sztuczne ognie. Jego pierwszoplanowym celem jest jednak to, aby niczego zaproszonym osobom krótko mówiąc nie zabrakło. Znakomitym zamysłem jest przygotowanie dobrej ramy muzycznej, np. na prywatce będzie wygrywał świetny DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Przyszykowanie imprezy wcale nie bazuje jedynie na zachęceniu przyjaciół sms-em oraz umieszczeniu trunków na stoliku. Właśnie – jeśli kierujemy swoją uwagę na zaproszenia. Wysyłanie przykrótkich sms-ów w formie: „w sobotę impreza, jesteś zaproszony”, „w sobotę spotykamy się u mnie, potańcówka do białego rana” lub „wstąp, impreza u mnie”, jest odrobinę pospolite. Idealnym konceptem jest wówczas wydrukowanie zaproszeń i własnoręczne ich wypisanie, lub posłanie wiadomości, ale o troszeczkę odmiennym wyglądzie, m in:

„W związku z niezliczonymi wnioskami podwładnych, władca wszelakich włości król Grzegorz I, jako iż jest panem miłosiernym, przyjmuje na mityczną ucztę pod „Strażnikiem Bramy”, jeśli tylko w niedzielę Słońce skryje się za horyzontem. Obowiązkowo należy posiadać przestronne odzienie oraz konkretną dawkę dobrego nastroju. Na zabawie robieniem melodii zajmie się popularny DJ, natomiast wieczerza skończy się w takiej sytuacji, kiedy wszyscy przybyli goście pogrążą się we śnie lub nawrócą do własnych domów.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Z pewnością więcej znajomych trafi na dyskotekę po otrzymaniu tej informacji. Trzeba mieć na uwadze, ażeby ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt wyszukana – musi mieścić optymalną miarę powagi oraz dowcipu. Których błędów należy unikać? Powyższy sms albo zaproszenie w postaci kartki nie może nikogo dotknąć. Podarujmy sobie nazywanie kolegi niezbyt pozytywną ksywką (chociażby jeśli na daną osobę w taki sposób mówią inni), wypisywanie czyichś cech charakteru (zwłaszcza pejoratywnych) i innych analogicznych rzeczy.

W przypadku kiedy publikujemy kartki z zaproszeniem, wówczas nie muszą one posiadać konstrukcji schludnej karteczki zapisanej tekstem. Absolutnie nie muszą to być również kartki zdobyte w sklepiku papierniczym czy w sieci. Niecodziennym pomysłem jest własnoręczne obrobienie graficzne zaproszeń, np. w postaci zamkniętej księgi rodem z XIV wieku. Wszystko jest uzależnione oczywiście od rodzaju zabawy, np. czy goście będą mieli jakieś stroje.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I w tym miejscu uwidacznia się centralny, oraz równolegle najprawdopodobniej najistotniejszy kłopot: czy jakiś z przyjaciół posiada reakcję alergiczną bądź nietolerancję na jakieś składniki? Jakie są gusta kulinarne zaproszonych osób? Czy preferują spędzać czas na działce przy grillu czy jeść ekskluzywne dania restauracyjne? Na świetnej zabawie alkohol w ogóle nie „zamaskuje” smacznego jedzenia, to znaczy, że potrawy muszą obowiązkowo mieć pierwszoplanowe miejsce, zaś nie wino bądź tequila. Każdy dobrze wie, że wcale nie wolno pic takich napojów na tzw. „pusty żołądek”. Póki uczestnicy rozpoczną nalewać świetnej klasy napoje alkoholowe, muszą cokolwiek skonsumować. Menu musi koniecznie być dostosowane do ich indywidualnych preferencji, np. jeżeli towarzyszka z tego samego roku ma reakcję uczuleniową na marchew, wówczas cudownie by było, jeżeliby na stole pojawiały się posiłki wolne od niniejszego warzywa. Skoro znajomy ze studiów ma dylemat z nietolerancją glutenu oraz produktów mlecznych, wówczas warto zrobić przynajmniej 2-3 potrawy przede wszystkim dla niego. W innym przypadku będzie przesiadywał przy pachnących potrawach i nic nie jadł, bądź dostarczy własne jedzenie, natomiast na taką okoliczność mówiąc w skrócie nie powinien pozwalać żaden inicjator imprezy (jeżeli troszczy się o to, ażeby wszyscy przybyli goście świetnie się bawili). Koszty zabawy mamy szansę naturalnie rozbić na wszystkich zaproszonych gości – wspólnie z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy spośród nich przyniesie zwyczajnie ze sobą alkohol oraz uzgodnione potrawy. Należy jednakże sprawdzać, aby krótko mówiąc nie pojawiło się kilkanaście butelek z piwem oraz jedyne czerwone wino (lub na odwrót). A to co każdy uczestnik przynosi ze sobą powinniśmy zaplanować na starcie.

Jeśli chcesz zaprosić na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to kliknij w link obok – www.dj-lodz.pl – a przeczytasz pod nim fachowe informacje.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok