Termokubek Contigo idealny na każdą okazję

Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Optymalizacja i pozycjonowanie wizytówek w mapach Google
11 września, 2020

Kubek termiczny idealny

O termokubkach przypominamy sobie w głównej mierze w okresie zimowo-jesiennym, kiedy planujemy wziąć ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko trzymają gorąco, ale również sprawdzają się do noszenia chłodnego picia gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin utrzyma gorąco herbaty oraz chłód picia. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeśli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, warto najpierw sprawdzić parę ważnych szczegółów. W głównej mierze szczególnie ważny jest materiał produkcji. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie i możliwość zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim elementem jest przykrywka kubka. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Należy też ocenić formę kubka termicznego i jego objętość. Kubki termiczne o średniej objętości zawiodą na dłuższych wyprawach, dlatego w tym zakresie warto dobrać rozmiar kubka termicznego do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma także znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Co więcej powinien być stabilny, a kiedy chcemy używać go w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki zwykle kupujemy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, które mają długi okres utrzymania zimna lub ciepła. Możemy wybrać piękny termiczny ceramiczny kubek, szklany albo wykonany z tytanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej utrzymują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość tanie, mają sporo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do tornistra i nie sprawią trudności w korzystaniu. I choć mniej czasu zatrzymują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozpadną się tak jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry również na spacer, kiedy szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na wielogodzinnym zatrzymaniu temperatury. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest konieczne, lepiej nabyć termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w noszeniu, komfortowe, a do tego są bez związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne nada się podczas wycieczki?

Planując dłuższą wycieczkę zwykle patrzymy, aby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Ze względu na to najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Takie kubki termiczne najdłużej wśród innych zatrzymują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są świetnie izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę przez wiele czasu. Ponadto mają trwałą budowę i są odporne na upadki. Minusem kubka stalowego jest tylko jego waga, ponieważ jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W pojeździe musimy bardzo uważać, więc termiczny kubek do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i dobrze utrzymuje temperaturę. Kubki termiczne porcelanowe, szklane albo plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tytanu lub ze stali. Te kubki są wytrzymałe i świetnie zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój własny charakter, z kolei kubki ceramiczne dużą ilość ładnych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki też charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubki Contigo

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok