Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
24 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
25 września, 2019

Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach znajdujemy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu zaprojektowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin jest zaczerpnięty od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, aczkolwiek mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, urządzenie, zbudowane z podwojonych ścianek, a między nimi jest obszar pustki termicznej. Ścianki są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one jak najmniejszą ilością ciepła. Utrata ciepła jest także minimalizowana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która przykryta jest warstwą odbijającą światło. Całość sprawia, że termos podtrzymuje nasze danie lub napój w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Współcześnie na rynku znajdziemy tysiące rodzai termosów, możemy wybierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także zastosowaniem, przykładowo, istnieją termosy klasyczne, znane każdemu, o standardowym kształcie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są praktycznym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, tj. są one primo, sporo większe, po drugie mają całkiem inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej odmienności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z brakiem możliwości przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, rodzinna czy w samotności, po szczytach górskich, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez konieczności spędzania dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest trudno zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Ważną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które niestety niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy szklane i ze stali, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak odporne. Kolejna kwestia jaką należy rozważyć przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z uszczelką lub hybrydowy. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, bo to przez ten typ ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wyprawę należałoby pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi mamy gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z rąk; na dodatek, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez dłuższy czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i mimo wszystko po dłuższym użytkowaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok